Udělat něco podobného na TV Nova, kde jsem odvysílal padesát dílů nejmenovaného pořadu živě, v prime timu a – při vší úctě k Vymětalíkové a jejímu hokejovému McDonald's poledni – pro mnohonásobně větší počet diváků, letím na minutu.

Čert vem, že někdo něco zkurví, to je v živém vysílání normální, dokonce se s tím počítá.

Vymětalíková si ale dovolila něco tak neprofesionálního, že se divím, že si nesypala popel na hlavu hned v dalším vstupu. Pak ještě v rámci mimořádné tiskovky – uvedla do totálních rozpaků své hosty, z nichž jeden byl právě uveden do Síně slávy IIHF. Ztrapnila tak sebe, kolegy i televizi, pro kterou pracuje.

Paní by měl někdo vysvětlit, že jedno z nepsaných, ale základních pravidel pro živé vysílání hovoří o tom, že před a po vstupu musíme věnovat mimořádnou pozornost právě tomu, že vysíláme živě, a tedy by se do vysílání nemělo vinou techniky či lidského faktoru dostat nic „navíc“.

Jebat technika několik vteřin před „domnělým“ začátkem vstupu je vysoce neprofesionální a televizní bohové to trestají právě tak, jako se to stalo husičce Darině, která navíc uvedla do rozpaků oba své hosty, na jejichž projev může mít taková situace vliv, a čekal bych, že tohle bude moderátorka, jež „vysílala z osmi různých vnějších prostředí“, prostě vědět, respektive doufám, že pokutu dostal i ten, kdo za její projev zodpovídá, tedy šéf úseku Záruba.

Kritizovat tým mám určitě ne přímo ve studiu, odkud se vysílá živě, na to jsou pravidla, a už vůbec ne později veřejně na Twitteru, zejména mám-li máslo na hlavě a ještě pracuji ve veřejnoprávní instituci.

Je úplně jedno, kdo a co v tom okamžiku zesral! Podstatné je, že kdyby se Vymětalíková chovala jako profesionálka, a ne husopaska, nikdy se na to nepřišlo a k trapasu by nedošlo.

Byla to trapná chyba. A za chyby se má platit, ne za ně ještě beztrestně držkovat na jiné a tvářit se jako oběť, nikoli viník.

Slyšeli jste slovo boží.