Jsem ženatý, a pokud si myslíte, že jsem nepolíbil v opilosti jinou ženu, pak se asi pletete.

Ale ono nejde o to, udělat něco, co se neslučuje se svátostí manželskou, nota bene, nechat se nachytat při výměně slin s jinou, když mám doma matku svého dítěte v šestinedělí.

Jde o to, že Martin Písařík, protože je hlupák, svou ženu zesměšnil způsobem, který se nejenže nezapomíná, ale kvůli kterému z ní udělal ubožačku na dalších deset let.

Ona ho totiž nemůže za celou věc opustit. Co si budeme povídat, chlapi, kteří vydělávají, co vydělávají, chlapi, kteří se na svobodnou matku nevykašlou (vzít si ji asi nechtěl, protože ji zjevně nemiluje či chce spát i s jinými), se ani kvůli podobné lapálii neopouštějí. Jenomže ti většinou nejsou načapaní před celým národem bulvárem, jmenovitě Bleskem, který mimochodem odvedl vynikající práci – nachytal idiota, který mohl líbat servírku diskrétně dole ve skladu, ale líbal se s ní na ulici, zapomínaje, že bulvár nikdy nespí.

Maminka jeho syna je teď znemožněná před rodinou, veřejností i přáteli a samozřejmě musí herci z jasných (ekonomických) důvodů odpustit a dlouhou dobu být za trubku, co nevychází z domu do společnosti, a když to pak s hajzlíkem udělá, protože ten si to vynutí, aby jako bylo vidět, že je u něj vše v pořádku (není), hned dostane na večírku čočku od bulváru v podobě dotazů, zda už mu odpustila, a je fuk, co a zda vůbec odpoví, stejně se pak druhý den píše, že vyvedl podvedenou partnerku, což doprovázejí rok staré fotografie nevěry…

O další kvalitě vztahu samotného se bavit ani nebudeme.

Hezké, Martine, tak snad to za to stálo. Mně se tohle nikdy stát nemůže, i když jsem slavnější než ty. Ne proto, že bych byl věrnější než ty (jsem), nebo snad desetkrát chytřejší (jsem), nebo že jsem vlivný bulvární novinář (v reálu čekají někteří zoufalci od konkurence, zdravím Šíp, na mou chybu roky).

Ale proto, že já mám ke své ženě a brzy matce mých už dvou dětí úctu.

Ty ne, protože jsi idiot.

A maminka tvého syna je chudák…