Jsem kuřák.

Kouřil jsem tři jako táta, ale když jsem v jednom projektu eXtra shazoval nesmysl, tak jsem přešel na krabku, což mi vyhovuje. K tomu denně kouřím marihuanu a hašiš. Všude.

Co mi nevyhovuje, je nekuřácká lobby, která nás, kuřáky, buzeruje skrze ministra Němečka (42) z nekuřácké strany ČSSD, co chystá protikuřácký zákon a v jeho rámci další jobovky v pohostinství.

Od roku 2016 si tak zřejmě nezapálím ani v baru či restauraci, na předzahrádce jen za zdí. A každá putyka bude muset nabízet alespoň jeden nealko nápoj levnější než nejlevnější alkoholický nápoj.

Takže hospody budou plné agresivních nekuřáků, kteří si budou moc objednat kohoutkovou vodu, což už dnes mnoho ubožáků činí.

Objednávkou kohoutkové vody ze sebe děláte socku, která dává podniku najevo, že přišla bez peněz anebo ušetřit, což není ideální začátek vztahu host – personál, a já si myslím, že pokud nemáte na sodovku, měli byste kohoutkovou vodu pít doma u kohoutku, nebo si natočte do PETky a jděte se vykecávat někam na lavičku.

Co se čvaňháku týče, nic proti nekuřákům, ale ať se sdružují v oddělených částech restaurací a kaváren, případně ať si zřídí nekuřácké koutky u administrativních budov atd.

Prostě ať si klidně nekouří, ale neobtěžují s tím nás, slušné kuřáky, kteří točí ekonomiku, a to na rozdíl od těch, kteří nekouří a objednávají si kohoutkovou vodu tam, kde si pan Novotný poručí vizoura, biftek a Marlbora za novou cenu 94 Kč!

Howg, slyšeli jste slovo Boží!