Na silvestra se Češi na jediný den v roce, nezávisle na reálném společenském postavení nebo jiném faktoru, přeskupí do pouhých tří kast. Na ty, co:

  • 1. Jsou večer v Silver Rocku ve Špindlu
  • 2. Jsou večer ve Špindlu
  • 3. Jsou podlidé, cca úroveň vzteklý pes hodný štítivosti nebo posměchu. Jsou nic.

Kategorie 2 se ještě dělí na dvě podkategorie:

  • 2a. Ti, co fakt jsou večer ve Špindlu
  • 2b. Ti, co se dokážou na minutu nacpat dovnitř nebo alespoň zvenku se dotknout výlohy, za kterou juchá Leoš, Andrea, Topolánek jr. a Jana Doleželová… I tento průchod nebo alespoň vběhnutí na otočku dává šťastnému loni 2a, ale letos už právo říkat: „Byli jsme v Silver rocku, což je víc než cokoli na světě, tedy krom toho, moci tam být třeba celý večer, nebo nedej bože, jednou tam mít i stůl.

Silver Rock je super podnik, Daniel a Andrea (34) Volopichovi, Leoš (38) a Petra (36) atd. Ti tam jsou správně, patří tam, Dan reprezentuje skupinu, která rezort ovládá, a TOP celebrity jsou tam nezbytné, stejně jako pro běžného lyžaře je nepochopitelné, proč se tam někdo chodí probojovávat loktem k baru přes osmistup, ale pro zlatou mládež je to být mezi těmi, co něco během večera měli společného se Silver Rockem, ne alfou a omegou večera, ale otázkou života a smrti! Stejně jako odpověď na otázku vrstevníků, kde budu týden přes silvestra.

No, kde bych byl, ve Špindlu, ty nulo, a ty budeš tutově kdekoli, ale jinde, podčlověče!

Moje předloni dvacetiletá sestra se úplně rozsypala, když jsem jí na její naléhání jedenatřicátého dopoledne ošéfoval jeden vstup a ona pak mohla ve škole zahlásit, že byla samozřejmě v Silveru.

V jejích kruzích je projít Silverem a nechat na sebe spiklenecky mrknout Leoše nejvíc!

Pražská TOP zlatá mládež na tom je ale hůř. Té nestačí jen projít, ta tam prostě musí strávit večer. A nejen to. Musí souběžně bydlet v Savoyi. Kde jinde. Pamatuju doby, kdy bylo pro Agátu naprosto nepřijatelné spát jinde než právě tam, i kdyby měli vystěhovat Doleželovou a všechny její osobní novináře.

Pan Novotný je na tom dokonce ještě hůře. Pan Novotný totiž ví, že smetánka byznysu a politiky má svůj „silvestrovský Silver“ přímo v onom hotelu, kde každoročně probíhá party, na kterou se nedostane ani výkvět šoubyznysu, rafinovaný Leoš ještě „na ksicht“ projde, ale zbytek má smůlu.

Cože? Ty jsi byl ve Špindlu? Já tě tam neviděl. Jo ták, ty jsi bydlel v hotelu Praha a na silvestra jsi byl v Dolské s tím, že jste „se byli podívat v Silveru“? Hm, tak to už na mě nemluv a běž si povídat s Mesarošovou…

Špindlerův mlýn je ten týden přeplněný, kapacitně jen tak tak zvládá, ale to trápí tak deset procent jeho návštěvníků, lyžařů. Zbylým pěti tisícovkám je to úplně jedno, že stojí v osmikilometrovém osmistupu u osmilanovky, protože jsme sem přeci nepřijeli lyžovat, vole.

Přijeli jsme být ten týden ve Špindlu a na silvestra jsme byli v Silveru, abychom na to mohli rok a půl šukat holky.

Pět let jsem vynechal, ale příští rok s manželkou pojedeme.

Samozřejmě bez lyží, samozřejmě budeme bydlet v Savoyi a samozřejmě začneme na tom soaré s politiky. Už na tom dělám. Stejně jako na tom stole, co musím mít na silvestra mezi Leošem a Andreou v Silveru. Ne, že bych byl snob.

Ale nechci být podčlověk, sorry!