Kdo by to byl při jeho řádění nad nebožkou řekl, že Zdenda Macura (40) bude šest neděl po Velkém třesku házet jako první do uhříněveského ringu ručník a namísto svaté války bude zalezlý doma v porozchodové depce místo palet řešit otázku, jak mu mohla věrná gejša Vlaďka jedním prásknutím dveří de facto zlikvidovat pověst a ještě převzít klíče od jeho mediálního cirkusu, o které si důrazně řekla efektním a velmi chytrým nočním úprkem do náruče největšího nepřítele a zároveň spolehlivého a nedobrovolného spoluarchitekta jeho medializace – Josefa Rychtáře (56).

Macura je jako aktér aféry desetiletí mediálně vyřízený. Přestává absolutně zajímat média a krom věrných fans-mučednic je zbytku čtenářstva bulváru víceméně pro srandu.

Jeho policejní seriál už prožívá jen on sám, na odchodu z bůhvíkolikátého výslechu už ho krom vrátné nečeká u východu nikdo. Na jeho poslední show, kdy byl headlinerem vzpomínkové party na Ivetu, přišlo patnáct lidi.

K tomu Brutus s peroxidem na hlavě a okem mrtvé matky ve vagině, posluhovačka, milenka, tvář byznysu z týrání, týraná tirácká Liduška Vlaďka, která ho totálně zesměšní a uprostřed noci uteče s narychlo sbaleným nouzovým balíčkem a volá o pomoc největšího soka Josefa, který zatluče poslední hřebíček do Macurovy rakve, když v námi zveřejněném epickém nočním hovoru oběti a akčního Rychtáře vyjde najevo, že Vlaďka nemluví s Lordem Voldemortem, co mu dovedl bývalou milenku a plánovanou tvář jeho byznysu Ivetu poprvé. Teď aby se ještě král palet budil zpoceny v představách, co může ještě nasledovat.

Jako bulvární hyenu mě třeba rajcuje představa, jak to dá Vlaďka, kterou média baví, fakt dohromady s Rychtářem! Logiku to má a nový pár by si měl po všech stránkách co nabídnout… Nebo co když po loňském „Macurově italském létu“ to letošní vyplní v okurkové sezoně blond gejša náznakem, že ji netýral jen ten, co měl rád oko mrtvé matky, ale že v paletovém domečku facka nikdy nepadla, protože tam nestrávila jedinou noc?

Až si Rychtář plácne se Štaidlem a Domenika to přestane bavit, vyjde nečekaná bulvární hvězda a režisérka posledních vzdechů uhříněveské telenovely. Macura u toho už ale nebude jako celebrita, nýbrž jako pouhý čtenář bulváru a cestovatel po zábavách.

Kde bude vyprávět o chování k ženě, když sám v privátní sféře ve vztahu s Džambulkou i Matou Hari z Plzně selhal opakovaně na celé čáře s tou podle něj aktuálně nejtýranější a nejvěrnější.

Z nichž ta druhá má našlápnuto začít dirigovat svou vlastní letní show, v rámci které bude za chvíli zkušeně v zasloužené cestě nahoru týrat samotného Macuru a nebude sama.

Bulvár se rád přidá, Zdeňku. Doufám, že to bude velký.

Show must go on…