Je to takový ten nezdvořák, co se rád k potěše a pobavení lůzy vymezí proti čemukoli, na co lůza samotná tak nerada bere ohledy, a ať to udělá jakoukoli formou, je mu tím pádem odpuštěno, byť to dělá na platformě BBC, symbolu korektnosti.

Miluju Top Gear, ale nejsem vydřená teenagerka, tedy neuvažuji tak, jako většina fans pořadu právě v této době, kdy se nestalo nic víc než to, že BBC dala mistrovi najevo, že je úplně jedno, kolik bambilionů jí Clarkson (54) (to on je Top Gear a hotovo dvacet) vydělá, ale prostě usměrní ho, protože neudělat to, popře sama sebe a ideály a pravidla, na kterých stojí a která v mediální sféře dávno nejenže přestávají platit, ale prakticky často existují už jen jaksi papírově.

Clarkson je nadutý elitář, což předstírá, že jen hraje. Nehraje.

Je to ubohý xenofob, rasista, který stejně jako drtivá většina britské populace prostě nemá rád cizince, nemá rád lidi jiné barvy pleti a tutově je to jeden z těch kreténů, kteří nadávají třeba muslimům, protože jsou to muslimové.

Nedělí lidi na dobré a špatné, ale na černé a bílé, chudé a bohaté, chytré a hloupé… Dát pěstí produkčnímu proto, že udělá chybu při svojí práci, je ubohost. Udělal jsem něco podobného kdysi v redakci (vyvlekl jsem kolegyni po vícerém upozornění na to, že to udělám, z redakce násilím) poté, co jsem to dotyčné předem dopředu veřejně sdělil, když jsem ji přijímal. I tak se za to dodnes stydím, omluvil jsem se jí i kolegům a hodně o tom přemýšlel.

Co dělá debílek Clarkson v podobné situaci? Sedí doma na prdeli na bankovkách, nadává na vedení BBC, hlavně na negry v něm a čeká, až se to přežene. Dělá přesně to, co by v té situaci dělala většina těch, co se ho nekriticky zastávají.

Dělá prostě to, co dělá ubožák.

Politováníhodný ubožák…

A tím Jeremy Clarkson pro mě, pokud se neomluví, zůstane.