Kooperuje-li novinář s modelkou, jsou karty rozdány předem: Modelka je blbá, ale bonzuje, novinář si chce zapíchat, potřebuje informace a ještě to udělá tak, že blbá modelka nepozná, že je oblbována a zneužívána.

Platí to kupodivu i v případech, kdy si modelka nejenže myslí, že je chytrá a pisálka využívá, ale dokonce se sama pokouší o kontrolu nad šachovou partií, kterou v reálu logicky nejen nemůže nikdy vyhrát (je blbá a technicky nemůže být blbější ani v případě, že je blb i novinář), ale je přitom tak čitelná, že hyena má ve všem tom zneužívání fyzický problém jí to ve slabé chvilce nevykecat a rovnou jí neporadit, ať se jde buď zastřelit, nebo drží hubu a krok, což podle mě do roka udělá kolega/společný přítel z Blesku, pokud se kvůli její spektakulární slepičnosti a nesplnitelným požadavkům soudně nezastřelí sám.

Mám to kvartálně s Mašlíkovou, tou esencí bezbřehé naivity, stejně. Tedy s výjimkou údobí, kdy mě nenávidí.

Aktuálně je na mě podesáté nasraná až za hrob, aby ne, když jsem jí za poslední rok 5× připomněl, že je blbá jak štolverky a lež má velká prsa a k tomu všemu jsem jen asi 50× zadarmo promoval její marketingové aktivity, či jí jinak v rámci objektivity pochleboval, i když by zasloužila spíš nakopat do zadku.

Zatímco moje dlouholetá kamarádka Mesarošová odjakživa chytře pracuje s tím, jak je podceňovaná, Mašlíková odjakživa nepracuje s tím, že je přeceňovaná.

Výsledkem jsou zážitky, které by vydaly na knihu, ale pro potřeby tohoto textu hodím jen jednu typicky Mašlíkovskou, rok starou historku, kterou v čisté podobě znala dodnes jen moje paní, která se o šoubyznys a mou práci nezajímá, ale díky tomu, že byla při tom, dnes ví, že i neandrtálec může mít čtyřky kozy:

V létě 2013 se po roce porodních bolestí Prásku Nova rozhodla rozprášit původní formát a šestici moderátorů nahradit dvojicí, na kamerovky si jich poskládali několik, mezi nimi pár Novotný – Mašlíková, což by bylo super, kdybych měsíc před tím nereagoval na Hančinu kritiku mého článku („Chodíš s Kadlecem, všichni to víme, takže budeš teď zase dělat mediálně Zagorku a do roka se od něj necháš zbouchnout nebo opustit, abys opět obvolávala média, že jsi zpátky“, Mašle mi na to vzkázala, že jsem idiot a amatér a skončili jsme). Takže jsem tři dny dělal na Kadlecovi a rovnou mu přišel na nevěru a vysmál se Mašli, že mu ji bude muset odpustit, protože miliarda je miliarda.

Zavolal jsem tedy svému stvořiteli, tehdy šéfovi zpráv Novy Vladimíru Mužíkovi, že s Mašlí nemohu přijít na kamerovky, protože aktuálně není schopná být se mnou v budově, na což mi Mužík pro něj typicky a dle očekávání sdělil, že je „mu to u prdele“. Musel jsem jednat.

Využil jsem toho, že Mašlíková ještě neví, že jsme předvybráni, a poslal jí jako usmiřovací SMS, která se měla tvářit tak, že si to chci vyříkat, ještě než po prázdninách budeme dál točit původní Prásk, aby nebylo dusno. Napsal jsem to fakt pěkně a Hanka místo toho, aby padla na kolena, zeptala se, zda nechci vyhulit, a poděkovala, zareagovala úvodní větou SMS: „Na tuto zprávu odpovídám jen ze zdvořilosti…“ Dál jsem to nečetl, po tříminutovém smíchu jsme s manželkou zapomněli, že to mělo ještě pokračování.

Druhý den vědkyně z Krupky zjistila, že Prásk už nebude jako dřív a jediná její šance na splnění životního snu č. 2 hned po naivní čutající miliardě, tedy vlastní show, je bohužel spojená se mnou coby spolumoderátorem v konkurzu, který skoro nemůžeme vyhrát.

Její následný veletoč byl neuvěřitelný i na její poměry. V den D mi v šatně řekla, že na oběd už spolu asi nikdy nepůjdeme, ale tady jsme v práci a profíci musí táhnout za jeden provaz, na což jsem zareagoval tím, že jsem jí násilím sebral dva listy textu, který se tři dny za pomoci lékárnické lobby pokoušela naučit nazpaměť, a vysvětlil jí, že ty kamerovky nejsou od toho, aby Nova viděla, že i Mašle umí říct větu z hlavy, ale od toho, aby vizuálně posoudila, zda jako dvojice fungujeme, a dodal, že všichni víme, jak je ztrémovaná a blbá, a proto je třeba teď ukázat, že se umí uvolnit a dýchat zhluboka, a že nejlepší, co může udělat, je vysrat se na všecko, napochodovat tam se mnou, působit uvolněně a nakopat všem prdel. Kdyby Mašle neposlechla mou motivační řeč, dnes Prásk nemoderuju.

Ale ona poslechla, vydala ze sebe maximum a druhý den napsala na svůj Facebook, kde mě už měsíc titulovala vším od hovada po zmrda, že jsem kámoš, který ji dokázal skvěle namotivovat, a že mi děkuje.

Ten samý den večer nám volali, že jsme vyhráli. Od nenávistné SMS, které jsme se s ženou smáli, neuplynul ani týden a dostal jsem od Hanky další: „Miluju tě.“ Dodnes ji mám schovanou.

Následovaly dva měsíce s Hankou a anoncovaný konec pořadu, který měl dostat šanci šest repríz v živém vysílání s novým moderátorem vzešlým z nových kamerovek, kam už ale Hanku nepozvali, ale tam nepozvou většinu lidí, protože už pro první kolo je naprosto nezbytná psychická odolnost a Šebrle… To se stává jednou za sto let.

Mašlíkové zavřeli hubu hosteskováním ve Snídani a já jsem si z ní měsíce utahoval nejprve proto, že tajila vztah s Kadlecem, pak na Kadlecův pokyn nesměla komunikovat vztah s Kadlecem, a tak ho vystřihávala z fotek, aby ve finále letos tajila kopačky od Kadlece a následně tajila vztah s novým fešákem, což jsem ironizoval popáté a byl za to před čtrnácti dny smazán z jejího Facebooku coby „bezpáteřní hajzl“, který „nikdy nepřestane ubližovat“, ač jsem v textu, který ji přiměl k akci, neopomněl 5× zpíárkovat její fitness projekt a pochválit ji, že má konečně chlapa, a ne idiota.

Hanka by chtěla všechno. Aby už nebyla braná jako ta s kozama, ale moderátorka, aby o ní novináři psali hezky (což se děje, v Blesku má na klíčové pozici kamaráda a Super o ní píše, jen když jde o kozy nebo kopačku/kopačky), aby když má rozdělaného boháče, pro bulvár neexistovala, aby když to nedopadne, zase všichni psali, že existuje, aby když řekne, že s někým není, nebylo i debilům v redakcích jasné, že s někým je. A hlavně aby si z ní nedělal nikdo prdel, když na jejím jednání nic směšného není. Výsledkem je nekonečně se opakující situace, kdy Mašlíková půl roku intrikuje přes Blesk v nějaké linii v osobním zájmu a netuší, že Blesk ví, jak to je, ale využívá Mašli coby informátorku a následně se to celé posere, protože my napíšeme, jak to je doopravdy, a dál celou věc já i Blesk ignorujeme (já si to odehrál a Blesk ji nechce ztrapňovat další jasnou lží, kterou mu naservíruje), což si ona vykládá tak, že já něco chystám a v Blesku jsem proti ní osobně intervenoval.

Výsledkem Hančiných geniálních intrik je neskutečná prdel, která mě pochopitelně nutí psát další veselé články. Ostatně, podívejme se na to, co poslední rok komunikovala Mašle, případně co si namlouvá a co je pravda:

S Kadlecem nechodím. S Kadlecem chodila.

Máme krásný vztah. Podvedl mě týden po tom, co jsme spolu začali chodit.

Chráníme si soukromí. Nejradši bych to všechno vyblila do časopisů, ale mám od něj nůž na krku, hele fakt sorry, jde o miliardu, neexistuju.

O vztahu s Kadlecem nechci mluvit. O vztahu s Kadlecem nesmím mluvit.

Jsme stále spolu. Před půl rokem mi sbalil čemodan.

André je jen letitý kamarád, cvičíme a podnikáme spolu. André je letitý kamarád, který se mnou aktuálně spí a poníženě mlčí, protože se neví, zda nepotkám dalšího Kadlece.

Novotný píše lži. Novotný píše pravdu.

Novotného bych měla smazat. Novotného bych měla poslouchat.

S Novotným jsme byli kamarádi. Novotného jsem se vždycky bála, lepší s ním vycházet, navíc to vypadá, že mě má rád, musím si s ním hrát ještě víc, je to debil, rád mi čumí na kozy, a než mu na jaře konečně zruší ten pořad, co mi ukradl, berou ho na Nově vážně. Ne tak jako mě, ale berou.

Krom koz mám rozhodně co nabídnout. Třeba talent. Mohu nabídnout jen kozy, díky bohu, že to stačí.

No nic, rok 2014 uzavírám, co se Mašle týče, s tím, že mě opět nenávidí skoro tak, jako když jsem přišel na tu nevěru a miliarda byla málem v čudu, ještě to ani nezačalo.

Jsem smazán. Jsem odškrtnut. Jsem pomlouván. Jsem ignorován. Jsem kolega z Novy, který naštěstí vysílá v noci, kdy si ona chystá text na své ranní posezení u počítače ve Snídani.

Jsem persona non grata a svině, co si hrála na kamaráda.

Mám přitom Hanku fakt rád a velkoryse jí vše odpouštím. A chybí mi čumění na její výstřih. A ty její roztomilé lži, kterými mě krmí, netušíc, že vidím za roh, respektive za kozu.

Opravdu ji postrádám a taky nesnáším nevděk a křivdu. Já o ní roky píšu, ty kozy patří i mně. Jsem její spolustvořitel, kurva drát. A ona mě zase nenávidí, namísto, aby si mě vyvěsila nad postýlku, dohledala si ve slovníku cizích slov termín „sebereflexe“, případně si přečetla něco o vedlejších účincích antidepresiv a celkově si vlastně něco přečetla. Ne, ta nesoudná slepice, kterou mám rád, už mě zase nesnáší. Nevděk světem vládne, fuj, hanba!

Musím jí nechat falešně zavolat jako z Novy, že o nás uvažují jako o dvojici pro večerní zprávy a pozítří kamerovky.

Proč?

Už jsem od ní dlouho nedostal hluboce upřímnou, soukromou smsku, že mě miluje!