Bohuslave Sobotko (42), v poslední době to nemáš jednoduché. Jako na potvoru pár dnů před volbami někdo začne rozesílat citlivé informace o jisté vedoucí odboru na jisté radnici v Jihomoravském kraji, se kterou se prý „kamarádíš“ až za hrob, a nám, bulvárním hyenám, je jasné, že za tím budou nějací nepřejícníci, podle mapy, kde radnice leží a koho se to týká, se dokonce zdá, že přímo od tebe z partaje, z toho křídla, co tě před pučem chtělo sundat, ale teď, kdo by to byl čekal, ti zase lezou do zadku.

No nic, nechali jsme to tehdá být a po volbách a nejzfušovanějším vnitrostranickém puči všech dob je nám jasné, že jsme udělali dobře, protože se na tebe fakt něco chystalo.

Ale někomu to nedá a obvolává novináře s tím, že jsi na návštěvě jistého zapadákova nějak častěji, než je zdrávo. Ale známe to, to budou zase ti haškovci nebo jiní hajzlíci, kteří tě určitě chtějí stůj co stůj poškodit.

Uběhne měsíc a mně se z Lidového domu od zdroje, kterému věřím jako u vás málokomu, donese zvěst, že chystáte zásadní prohlášení týkající se tvého soukromí. Divný, tak oni už ti neřádi dokonce něco bulíkují zdrojům, kterým věříme.

V neděli odpoledne tě tvůj tiskový mluvčí naléhavě sháněl, chtěl jsem na něco odpovědět, ale nebyl jsi k zastižení, tak mi nakonec řekli, že to není pravda, aby následně tvoji lidé podnikali zajímavé věci, které mi ale určitě zase donesly temné síly.

Hele Bohouši, já jsem fakt držák a hlavně člen pravicové strany, takže jsem to celé nechal u ledu. Já vím, volby, pak puč, teď budeš sestavovat vládu, jestli se to nehodí oznamovat, než si to s Andrejem rozdělíte a oznámíš nominaci reprezentace na mistrovství světa ve škrcení podnikatelů a přidávání netáhlům, já to chápu. Ale co to povídám, vždyť jsem jen naivní oběť dezinformační kampaně.

Hele ale stejně, měl bys to nějak pořešit, najít tu veš v kabátě. Nebo si ještě začnu myslet, že ses rozhodl napodobit Petra. Jo, mám na mysli v té věci s úřednicí jeho sekretariátu, která to měla ráda, nevím, jestli natvrdo, ale určitě jinak než manželka a dopadlo to tak, že úkolovala vojenskou rozvědku.

A to bych si myslel vážně nerad.

Tak se drž. A jestli je to všecko pravda, tak něco udělej.

Než to udělá bulvár.

A ten je ostřejší než bičík Jany Nagyové, to mi věř…