Tiše a rychle se pohybuje po venkovských silnicích, celá v černém. Není to ale žádný duch nebo přízrak. Je to skutečná žena, která se pomalu a jistě stává internetovou senzací právě kvůli té své tajemnosti.

Poslední dva měsíce se stává populárnější a populárnější, lidé sledují její cestu na speciální facebookové stránce, a ačkoli si s nikým příliš nepovídá a jde si pouze po své cestě, stává se také celebritou, se kterou se lidé fotí a jedou klidně i několik hodin, aby ji mohli vidět na vlastní oči.

Žena v černém občas přijme nějaký dar od cizího člověka, jako je třeba lahev s vodou, ale nikdy se nenechá nikým svézt. Většinu času prostě jde pěšky.

„Snažil jsem se s ní promluvit, ale jenom se na mě lehce podívala koutkem oka a trošku se usmála a to bylo všechno,“ říká jeden uživatel o setkání se ženou. „Moje kamarádka se zeptala, zda potřebuje s něčím pomoct, a jenom se na ní ta žena upřeně zadívala beze slova. Strašidelné!“ popisuje setkání se Ženou v černém další.

Jiní ale popisují, že když jsou v její přítomnosti, zažívají zvláštní, hezké pocity a něco z tajemné Ženy v černém vyzařuje. Kdo to ale je a kam míří? To vlastně nikdo pořádně neví! Internetem kolují pouze nepodložené fámy. Někteří říkají, že je islámského vyznání, jiní říkají, že pracovala v Pentagonu, další říkají, že chce rozšiřovat jméno Boží.

To je vlastně na tom nejlepší. Nikdo neví, kdo to je, co chce a kam míří. A o to zajímavější pro internet je!