Režisér Filip Renč (48) měl mít před několika dny vážnou nehodu. Podle deníku Aha! mu na silnici v Praze 8 nedal přednost náklaďák a Renče, který jel na kole, odhodil několik metrů do silnice. „Kolem chodili lidé, co venčili psy, a ani si mě nevšimli,“ prozradil Aha! Renč, kterému se podařilo i s otřesem mozku a dalšími zraněními dostat ke kamarádovi domů.

„U kamaráda jsem se časem dal jakžtakž dohromady a sám si to odřídil do IKEMu. Najednou jsem ale zkolaboval,“ popisoval dál režisér šílené okamžiky, kdy se na stavu těla projevil jeho nezřízený životní styl. K otřesu mozku, přetrhaným vazům v rameni a ruce tak přibyl problém s játry, která začala selhávat. „Vím, že jsem nežil zdravě. Teď mám přísnou dietu a pít můžu jen vodu,“ dodal Renč.

Viníka srážky, který zřejmě z místa nehody ujel, teď bude vyšetřovat policie. Sám režisér v srpnu 2010 zavinil autonehodu, od níž ujel. Tvrdil sice, že jel jen natankovat, ale policie mu neuvěřila a sebrali mu na rok řidičák. Navíc policii odmítl dýchnout, a tak havárie byla řešena jako přestupek.