Krajský soud v Hradci Králové včera opět projednával složitý případ vytunelovaného autobazaru v Pardubicích, ve kterém zásadním způsobem figuruje podivná finalistka VyVolených Eva Feuereislová (24), které původní majitel a hlavní obžalovaný z podvodů za desítky milionů David Kracík krachující firmu v červenci 2012 prodal a ona dnes tvrdí, že byla jen bílým koněm, zatímco řada svědectví poukazuje na to, že Eva v autobazaru coby jednatelka úřadovala a dopouštěla se nezákonného jednání už tím, že firmu v souladu se zákonem neuvedla včas do insolvence, údajně prodávala ojetiny a její podpis má také figurovat na řadě smluv o výkupu či převodu vozidel, které se nikdy neuskutečnily.

Kracík má na krku podvody za několik desítek milionů a na verdikt soudu čeká ve vazbě, odkud se včera vynořil a to, co údajně před soudem vypověděl, se Evě vůbec líbit nebude. Podle mimořádně dobře informovaného zdroje redakce se jeho právní zástupce roli Feuereislové obsáhle věnoval a označil ji za spoluzodpovědnou za část způsobené škody. Jako jeden z argumentů, svědčících proti šílené hvězdě pražských večírků páté kategorie, prý v procesu figuruje důkaz v podobě telefonické nahrávky rozhovoru mezi Kracíkem a jedním ze zákazníků z doby, kdy firma patřila Feuereislové. V telefonátu má Kracík sdělovat protistraně informace, ze kterých je patrné, že Eva aktuálně koná řadu úkonů spojených s provozem firmy, zatímco Feuereislová nejprve tvrdila, že ve firmě vůbec nebyla, jen ji na ni podvodně převedli, aby se následně podle fotografií a svědectví zákazníků a bývalých zaměstnanců ukázalo, že lže, a od té doby už neříká nic nebo tvrdí, že „ji chce šéf eXtra.cz Pavel Novotný, který je řízen a spí s exmanželkou podvodníka Gabrielou, zničit“.

Feuereislová zřejmě dodnes nevypověděla celou pravdu o své roli v případu a může ji to stát hodně. Zatímco její manažerka Patricie Kossevová, která podle všeho Evě aktivně při „správě“ podniku asistovala a radila a motala se i okolo převodu vlastnických práv, dnes dělá mrtvého brouka, a Kracíková říká, že prostě jen naletěla chuďasovi, Eva může nakonec jako jediná ze svědků v procesu skončit sama na lavici obžalovaných.

Navíc čelí přinejmenším dvěma trestním oznámením, jedno na ni osobně podal jeden ze zaměstnanců firmy, který tvrdí, že z něj udělala bezdomovce, a nebojí se proti Evě a Kracíkovi mluvit, přestože mu bylo údajně vyhrožováno.

Eva navíc řeší nepříjemnosti své manažerky, po které jdou exekutoři, ale jak ji známe, je jí to jedno, hlavně že z toho budou články. Ostatně prostor pro vyjádření nabízíme tímto i Evě, ale nemá nás ráda, a tak se vyjadřuje pouze na svém Facebooku, což je určitě škoda, protože je to velká zábava a smutný příběh v jednom.

A její případný pobyt za katrem má také mediální potenciál, ne že ne.