Seriál o novinářce Carrie Bradshaw a jejích kamarádkách se v televizi poprvé objevil 6. června 1998 a prakticky přes noc se stal hitem. Každá žena najednou toužila po botách od Manolo Blahnika, šatech Carrie, sex-appealu Samanthy, lesklých vlasech roztomilé Charlotte nebo drsném vystupování Mirandy. Muži divaček najednou ztratili jména a po vzoru Chrise Northa se jim říkalo pan Božský.

Seriál se přestal vysílat po natočení šesté série, která happyendem skončila v únoru 2004. Následovaly ji dva divácky úspěšné filmy s premiérami v roce 2008 a 2010. Mluví se dokonce o tom, že by se natočil i třetí díl, v němž Carrie a pan Božský budou mít dítě.

Jak se od první klapky před 17 lety změnily hlavní hrdinky Sexu ve městě?

Sarah Jessica Parker

Nepatří mezi hollywoodské krásky. V žebříčcích atraktivity se obvykle objevuje na spodní hranici, přesto se stala díky Sexu ve městě módní ikonou a tahle nálepka jí zůstala dodnes, ačkoli celé módní šílenství kolem ní není její zásluhou, ale zásluhou šikovných kostymérek a stylistů. Má těsně před padesátkou, ale na svůj věk pořád vypadá skvěle. Nejraději se nechává fotit s dětmi, které má s manželem Matthewem Broderickem.

Kim Cattrall

Představitelka nejkontroverznější postavy seriálu Samanthy v reálném životě žádnou divoškou není, ačkoli byla už třikrát vdaná a pokaždé její manželství dopadlo katastrofálně. Už víc jak deset let je ale sama.

Kristin Davis

Herečku proslavil až Sex ve městě. Jestli byste ale čekali, že díky roli Charlotte půjde z role do role, nestalo se. Ve filmu se objevuje málo, zaregistrovat jste ji ale mohli v jedné epizodě seriálu Přátelé, kde si zahrála přítelkyni Joeyho. Možná vás také překvapí, že roztomilá a roztržitá Charlotte, respektive její představitelka, je vyléčenou alkoholičkou. Chlastala první ligu proto, aby si dodala odvahu.

Cynthia Nixon

Pamatujete si ji jako nekompromisní právničku Mirandu. Cynthia byla vdaná. Manželství ale nedopadlo slavně, herečka si totiž uvědomila, že muži jí vlastně nic neříkají, a přesedlala na druhý břeh. Je z ní lesbička a chystá se znovu vdát, a to za svoji partnerku. Ve filmu nehraje, přeorientovala se na divadlo.