„Pořád se mi jen smáli a volali na mě ježibabo anebo ty stará opice,“ vypráví dívka, která se narodila se vzácnou lipodystrofií. Zdědila ji po své matce, která také nevypadá na svých 45 let.

„Jednou mě ani nechtěli pustit do školního autobusu, nevěřili mi, že jsem dítě,“ pláče dívka, jejíž příběh přinesly všechny britské noviny. Zákeřná nemoc z ní a její matky udělala ve Velké Británii celebrity.

Dědičná choroba, která je velmi vzácná (ve Velké Británii jí trpí asi 30 lidí), ničí podkožní tuk, rozkládá kosti a vysává vlhkost z kůže.

Zara a Tracey navíc trpí nejhorší možnou formou této choroby. Nedochází u nich jen ke změně vzhledu, ale ke skutečnému předčasnému stárnutí. Oslabují klouby, nefungují svaly, selhává srdce i plíce a obě ženy v podstatě umírají.

Obě dámy se nyní rozhodly, že půjdou na radikální operaci zahrnující facelifting, botox a podkožní implantáty. Celkové náklady na změnu dvou tváří by se vyšplhaly na 50 tisíc liber, ale klinika je udělala zdarma.

A výsledek je k nezaplacení. Obě ženy uvedly, že jim hlavně narostlo sebevědomí a mohou zase jít po ulici se vztyčenou hlavou.

„Ta bolest byla hrozná a byla jsem nervózní, jak to dopadne. Když jsem ale viděla, jak vypadá Zara, věděla jsem, že výsledek bude stát za to,“ říká Tracey s tím, že se zase může podívat do zrcadla.

„Doktoři se mě ptali, zda chci mít rty jako Angelina Jolie, ale to už mi přišlo přehnané,“ uvedla pro Daily Mirror Tracey, která také přiznala, že po letech zažila, jaké to je, když ji na ulici osloví cizí muž a chce ji pozvat na rande.