Vždy pro mě bylo těžké se rozhodnout, zda trpí nějakou paranoiou, je tedy nemocen, a proto bych ho měla brát s rezervou, nebo zda je to prostě debil. Ve světě Adama B. Bartoše ovládají vše Ilumináti. A nejen to, do chodu lidstva také kecají nebezpeční homosexuálové a hlavním nebezpečím jsou židé. Vždyť už v roce 2012 vyjádřil přesvědčení, že mediální svět je ovládán židovským vlivem.

Bartošova noční můra zřejmě bude homosexuální židovský Iluminát.

K dalším Bartošovým úspěchům se řadí předsednictví v neparlamentní straně Národní demokracie, kterou stihl už několikrát přejmenovat. Na velmi graficky povedených stránkách, které jsou ryze profesionální, na vás okamžitě dýchne kousek toho českého srdíčka, ale hlavně se tam můžete přihlásit například k domobraně. Bartošova strana je velmi aktivní. Nejčastěji posílá dopisy.

Jak si správně všiml novinář Jiří X. Doležal, nejzajímavější na veřejných Bartošových výkřicích do tmy je fakt, že o sobě začíná mluvit v královském plurálu, tedy – My, Adam Bartoš.

Jeden z posledních dopisů letěl přímo organizátorům pochodu Prague Pride: „Nemá smysl nyní předkládat argumenty, proč Vaši akci považujeme zčásti za úpadkovou, zčásti za perverzní a proč s ní zásadně nesouhlasíme,“ píše Jeho veličenstvo Bartoš. V překladu pro čtenáře to znamená – jsem věčný stěžovatel, nelíbí se mi vaše akce, ale nikomu neřeknu proč, prostě to tak je a já to nemusím nikomu vysvětlovat.

A to by bylo, aby se Áďa nevyjádřil také k nejožehavějšímu tématu dnešní doby – uprchlíkům. Jenže způsob, jakým to udělal, je naprosto nechutný.

„Nač vytvářet stanové tábory pro vetřelce u Břeclavi (a jinde) a stresovat a děsit místní obyvatele? Máme tu přece krásné pevnostní město Terezín (bezpečnější než nějaké stanové městečko), kde by se mohli vetřelci koncentrovat, než je vlaky odvezou domů…“ píše Bartoš.

Není potřeba vysvětlovat, na co Bartoš odkazuje. Terezín, vlaky, koncentrovat, vetřelci… Takový mokrý Adamův sen 21. století.

Paralela s nacisty je tady už naprosto do očí bijící a všichni ti, kteří nechtějí hledat řešení, pochopit, že žijeme v době globalizace a že se budeme muset poprat s novými výzvami, mezi které imigrace patří, všichni přisluhovači a kývači těchto extremistů posouvají tuhle zemi o krok blíže ke konfliktu, který tady nikdo ze slušných lidí nechce.

Tedy kromě Adama B. Bartoše, ale to vlastně pro mě není slušný člověk, takže nic.