Stejně jako redaktoři ani právníci eXtra.cz za sebou nemají proflákaný rok.

Žádný monstrproces vést nemuseli, ale pořádně se zapotili při několika mimosoudních dohodách, případně usmířeních na podání ruky, a příští rok to lepší nebude.

S eXtra se aktuálně chce soudit herec Pavel Trávníček (64), kterému se nelíbilo naše tvrzení, že mu kamarádi z fotbalového týmu herců a zpěváků říkají žertem „Princ tří fernetů“. Trávníček požadoval mimosoudně 400 tisíc korun, tedy částku, u které dodnes přesně nechápeme, jak k ní mistr došel, zřejmě sto za každý fernet a kilo pro advokáta.

Každopádně jsme se rozhodli nezaplatit a s hercem jít do sporu a jsme rádi, že jsme nenapsali třeba Princ devíti heroinů a jednoho růžového prádélka, protože to bychom se zřejmě nedoplatili.

Nejvíce nás ale zatěžovala nebohá nosatá princezna Eva Feuereislová (25) z Líbeznic. Ta podala společně se svou zlomanažerkou Patricií Kossevovou (44) několik podání a trestních oznámení kvůli údajně tendenčním a útočným článkům, nejčastěji o tom, že je ošklivá, její manažerka krade a v průšvihu s pardubickým autobazarem svou naivitu jen hraje.

Policie zatím dvakrát odložila podání krzevá třiceti ošklivým textům o Evě, která chystá další hromady žalob a neustále nám vzkazuje, že bude strašně zle a na našeho šéfredaktora už se vaří voda.

Poctivě dodáváme, že Pavlu Novotnému (33) aktuálně hrozí u přestupkové komise pro Prahu 1 pokuta do výše 5000,– za termín „p*ča“, kterým ji označil na sociální síti a za kterým si stojí.

Tato drobnost bude mít také ještě dohru, snažíme se prokázat, že označení tak nějak odpovídá chování a projevu dotyčné.

Během roku jsme se krásně a bez soudů usmířili s Kateřinou Kristelovou (35) a Zdeňkem Troškou (61) a pořádně jsme vytočili Hanku Mašlíkovou (32), kterou se snažíme odnaučit lhát, a ona si nedá říct.

Podtrženo, sečteno, na to, jak se toho nebojíme, jsme zaplatili strašně málo. Tak snad nám to vydrží.