Bývalý pražský primátor, gynekolog Bohuslav Svoboda si umí opepřit kontaktní kampaň na ulici o praktické ukázky toho, že je v první řadě lékař, v jeho případě dokonce aktivní. Politik byl asi jediným evropským primátorem, který souběžně s funkcí jednou týdně rovněž ordinoval na svém původním pracovišti kvůli svým pacientkám.

První pomoc dával nejprve na pražském Andělu, kde zkolabovala šedesátiletá žena, jen pár metrů od propagačního stánku ODS. Svoboda provedl prvotní kontrolu základních životních funkcí a pečoval o ženu do brzkého příjezdu záchranky.

O poznání divočejší byla situace o tři dny později na pražské Palmovce, nedaleko sídla TV Prima, kde křísil cizinku, která z neznámých příčin omdlela a následně byla v šokovém stavu. Vše se opět odehrálo v blízkosti Svobody, který na zdejší pěší zóně oslovoval občany a rozdával jim své propagační materiály.

Ženu shledal dehydratovanou, zřejmě v hypovolemickém šoku, za asistence dalších chodců zajistil rychlý přísun tekutin a instruoval ambulanci jedoucí na místo z nedaleké nemocnice Na Bulovce.

Následující čtyři dny se podle zástupce jeho štábu, kterého jsme se dotázali, nic nestalo, ale celý tým zůstává ve střehu, dokonce prý z legrace Svobodovi pořídil do terénu malou lékárničku.