Pokud chcete krást, nedělejte to v části Londýna s názvem Brent. Místní policie tam totiž testuje nový způsob ochrany majetku, díky kterému už zloději jen tak neuniknou spravedlnosti. Zejména proto, že budou na ultrafialovém světle prostě zelení.

Zdejší policejní oddělení totiž má šílenou tajnou zbraň proti zlodějům. Ta je od hlavy až k patě pokryje neviditelnou vrstvou prášku, který je pak snadno odhalí. Chemikálie se jmenuje SmartWater a nemá žádný zápach, je neviditelná a nejde smýt z těla. A už se jim díky ní podařilo chytit jednoho zloděje aut.

V Brentu nastražili automobil a udělali, aby při otevření jeho dveří byla osoba chemikálií potřísněna. Odnesl to chudák Yafet Askale, který když byl zadržen policií za krádež auta, ihned se hájil tím, že za nic nemůže. Policie si ale pak na něj jenom posvítila ultrafialovým světlem a bylo jasno. A soud ho odsoudil k pobytu ve vězení.

To, že tuto technologii v Brentu používají a dokonce SmartWater zdarma rozdávají obyvatelům, aby si zabezpečili svůj majetek, se docela rozkřiklo a krádeže tam klesly v poslední době o neuvěřitelných 80 procent. Zdá se, že experiment funguje a bude se brzy rozšiřovat do celé Anglie.