Tohle zažil určitě každý z nás. Jste ve velmi blízkém kontaktu s člověkem, který vám nějak nesedl. Nemůžete s ním strávit více než dvě hodiny denně a jeho přítomnost vás strašně znervózňuje, nabíjí negativní energií a celkově z něj máte špatný pocit.

Tenhle člověk vám na první pohled nemusí nijak vadit, být nesympatický nebo obtěžovat. Ale po několika minutách strávených v jeho přítomnosti se cítíte naprosto vyždímaní. Nevíte, čím to je?

Tak přesně před těmihle typy lidí byste se měli mít opravdu na pozoru. Jsou to totiž energetičtí upíři, kteří si to možná neuvědomují, ale vysávají z vás veškerou energii

Existují dva základní typy energetických upírů. První typ energetických upírů to dělá zcela záměrně. Jedná se většinou o násilníky a psychicky nemocné lidi. Vyberou si člověka, který má slabší povahu, není příliš odolný, přisají se na něj a vycucnou ho do poslední kapky.

Druhým typem lidí jsou převážně nešťastní, ufňukaní jedinci, kteří nemají absolutně tušení, co mají dělat se svým životem. Neúmyslně se na vás přisají a neustále si vylívají srdíčko, stěžují si a pláčou, jak se mají špatně. Ač to tenhle typ lidí nedělá úmyslně, měli byste si na ně dát stejně velký pozor jako na první skupinu energetických u­pírů.

V současné době vědci opravdu potvrzují, že energetičtí upíři existují. Olivia Bader-Lee z univerzity v Bielefeldu v Německu provedla experiment s řasami rodu Chlamydomonas reinhardtii. Z jejich výzkumů vyplývá, že řasy získávají energii nejen z fotosyntézy, ale i z ostatních řas.

Podle Bader-Lee se úplně stejně může chovat lidské tělo. Lidé dokážou čerpat od jiných pozitivní energii, ale stejně tak ji brát.

„Lidské tělo stejně jako rostliny musí energií vyživovat své buňky. Musíme také živit náš emoční stav, naši rovnováhu. Právě proto se někteří lidé cítí nepohodlně ve skupině jiných lidí,“ říká Bader-Lee.

Za názory Bader-Lee ovšem nestojí všichni vědci zabývající se touto problematikou. Nesouhlasí s tím, že by mělo platit stejné pravidlo jak pro řasy, tak pro lidi. Ale uznejte sami, že každý z nás se už někdy s takovým člověkem setkal.