V první řadě dobrá zpráva. Chlapec s anglickým přízvukem není Miro Žbirka, který s anglickým přízvukem mluví od rána do večera, a proto jsme ho dlouho podezřívali.

Podle nových zjištění je dotyčnou osobou šéf buňky britských džihádistů operujících dlouhodobě v Sýrii, který má osobně v rozsáhlé organizaci na starost zahraniční rukojmí.

Britské tajné služby už zjevně vědí, o koho jde, ale oficiálně komunikují, že pátrají po přesné identitě muže z Londýna, či jižní Anglie. O tom, že to není tak úplně pravda, informoval The Guardian, který v dnešním vydání naznačil, že britská tajná služba je mnohem dál.

Buňka složená výhradně z Britů ve službách IS si říká Brouci (The Beatles) a základnu má v Racce, baště ISIS na území Sýrie.

Jinak hoši z ISIS se vyznamenali i dnes, kdy vyšlo najevo, že vyhodili do vzduchu proslulou Mosulskou knihovnu a zničili historické dokumenty a sochy nevyčíslitelné hodnoty.

Jejich řádění je prý legitimní hlavně proto, že jim ho nařídil sám prorok Mohamed.

„Tyto trosky za mnou jsou modly a sochy, k nimž se v minulosti lidé modlili, místo aby se modlili k Alláhovi. Když prorok Mohamed přijel do Mekky, ničil bůžky holýma rukama. Náš prorok nám nařizuje svrhávat modly a ničit je. Jeho společníci to dělali, když dobyli nějakou zem. Jestliže Bůh nařizuje zničit to, je to pro nás snadné a uděláme to, i když to má hodnotu milionů dolarů," nechali se islamisté slyšet ve videu, na kterém ničí kladivy sochy v Mosulu.