Kluci přijeli do Pardubic na kole. Šli do letního kina. Jenže tam byla nuda. S nemohoucím starším mužem byla zvrácená zábava. Umučili ho k smrti – psali jsme ZDE.

Podle kriminalistů do muže kopali a tloukli ho. Do obličeje mu stříleli vzduchovou pistolí. Do očí ho mlátili boxerem. Do análního otvoru mu vrazili hůl, na genitálie použili nůžky a pak týranému muži skákali po břiše. Nakonec ho zapálili. Detaily, jak muž umíral, najdete ZDE.

„Příčinou smrti byl krvácivý šok, způsobený krvácením do dutiny břišní v důsledku tupých poranění. Zejména se jednalo o natržení sleziny a střevních kliček,“ řekl pro portál iDnes.cz kriminalista Milan Šimek.

Kluci byli zatím vyšetřováni kvůli trestnému činu těžkého ublížení na zdraví. Soudní znalci čin ale překvalifikovali na vraždu.

Podle soudních znalců netrpí ani jeden z mladistvých duševní poruchou, mají však narušené osobnosti, a to zejména kvůli problematickému rodinnému zázemí, píše web lidovky.cz.

„Zcela bezdůvodně a bez respektu ke zdraví a k životu člověka zaútočili (…) pouze pro svoje zavrženíhodné pobavení se, zákeřně, neboť si byli vědomi svojí převahy a jeho neschopnosti se jim bránit, surově, když utočili více mechanismy převážně velkou intenzitou, a zvlášť trýznivě se způsobením mučivých útrap,“ stojí v rozsudku. Oba kluci si odpykají 7,5 roku ve věznici, kde se musí povinně zúčastnit psychoterapeu­tického programu.