Droga je oblíbená hlavně mezi mladými lidmi, kteří si ji berou na různých tanečních akcích. V Česku se tato droga objevila poprvé v roce 2010. Je chemicky vytvořená, není to nic přírodního jako třeba marihuana. V kombinaci s jinými drogami a alkoholem ale může i zabíjet.

Prášek se klasicky šňupe nebo se může rozpustit ve vodě. Prášek se trochu podobá třtinovému cukru, dá se ale lehce zaměnit i za kokain. Navíc je droga docela levná, pořídit si ji můžete už za 600 až 800 korun za gram. Jenže to všechno není tak v pohodě, jak to vypadá. Přece nebude nějaká droga legální a dostupná?

Po užití se vám zvýší srdeční činnost, pocení se střídá se zimnicí, můžete zažívat i euforii, ztratíte pojem o čase, může vám být i špatně a charakteristické jsou také silné tiky ve svalech a rozšíření zorničky. Tato droga je navíc těžce návyková.

Po konzumaci máte najednou pocit, že je vám všechno jedno. Jste společenštější, otevřenější a ukecanější. Také se vám sníží chuť k jídlu. Halucinace ale nezpůsobuje.

Jedna dávka působí dvě až čtyři hodiny a neměla by se kombinovat s jinými drogami, protože zatěžuje srdce. Například ve Velké Británii, Izraeli, Švédsku nebo Norsku je tato látka zakázaná, protože kvůli ní už několik lidí zemřelo. Většinou ale drogu konzumovali společně s marihuanou a alkoholem.

Každý, kdo si na tuto látku zvykne, tvrdí, že dny bez ní jsou nudné a šedivé. Nedokáže už se pobavit sám.