Kde kdo si v českém showbyznysu v zimě zaletí někam do tepla za krásnými a nekonečnými plážemi. To ale prezidentka a zakladatelka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová Pizingerová (44) se svým o šestnáct let mladším manželem Pepou vyrazila na soukromý kurz přežití do největší zimy vůbec…

Její manžel Pepa si potrpí na pořádné aktivní a adrenalinové dovolené a Vendula rozhodně nepatří k paničkám, které nic nevydrží. Navzájem si tedy nasadili sněžnice a vyrazili do terénu. Pak si po celodenním výšlapu ustlali uprostřed lesa a přespali ve spacácích přímo na sněhu.

V Jizerských horách panují v dnešních dnech obrovské mrazy, v noci teploty dosahují až –15 stupňů. Zamilované Vendule to ale vůbec nevadí.

„Spíme ve sněhu. Že prý mám spacák do minus 40. Jistě, v noci pocitově přes minus 20, vlastně ani nevím. Spát venku stojí za tu ranní krásu,“ pochlubila se na sociální síti svým fanouškům Vendula.

Ráno si pak s manželem rozdělali oheň a pěkně tlustou vrstvou si namazali chleba s paštikou. Zkrátka žádný luxus, ale drsná rána v syrové přírodě. Jednou z výhod přenocování v mrazivém počasí je určitě zmražování stárnoucích buněk v obličeji. Proto asi Vendula vypadá stále tak svěže!