Seberealizovat se v nezaměstnanosti je samozřejmě hloupost. Každopádně i mezidobí od poslední práce k nástupu do nějaké nové se dá využít veskrze pozitivně.

Máme pro vás 5 tipů, jak se ubránit depresi a neskákat hned po hlavě z okna.

1. Dělejte všechno, na co jste neměli během pracovního vytížení čas

Nemyslíme tím, že musíte spát až do oběda a proflákat celý den u televize. Můžete se ale věnovat těm věcem, ve kterých jste kdysi bývali dobří nebo které vám dělaly radost. Co takhle zahrát si na kytaru, namalovat obraz nebo zajít na ryby?

2. Zapojte do shánění nové práce rodinu i přátele

Konečně máte adekvátní důvod pozvat své staré známé na večeři. A nevymlouvejte se, že na to nemáte peníze! Oškrábat pár brambor, ugrilovat zeleninu nebo uvařit cibulovou polévku vás rozhodně nezruinuje! Je to také jedinečná příležitost, jak se jich zeptat, zda by nááhodou nevěděli o nějakém hezkém teplém místečku.

3. Snižte své standardy

Taková „nezaměstnanecká dovolená“ může být lepší než pionýrský tábor. Osvěžíte si všechny skautské zvyklosti a můžete si vyzkoušet, jak dlouho vydržíte o chlebu a vodě!

4. Zkuste zajít do sekáče

Víte vy vůbec, co všechno se dá v sekáčích najít za skvosty? Udělejte si exkurz do některého" vintage" shopu a oslňte okolí svým novým trendy stylem!

5. Odpočívejte a čerpejte energii do další etapy

Konečně nemusíte vstávat s uřvaným budíkem a plnit absurdní požadavky svého šéfa! Užívejte si to a pracujte na své psychické i fyzické stránce. Nové zaměstnání na sebe pak nenechá dlouho čekat.