Petra Kvitová má od tenisu nucenou pauzu. Nehraje kvůli tomu, že 20. prosince ji pořezal na levé ruce muž, který se lstí dostal do jejího bytu. Prý tvrdil, že přišel na revizi plynového kotle.

Od té doby policie po pachateli útoku pátrá. V průběhu vyšetřování kriminalisté informace podávat nechtějí, ale zdálo se, že nemají jedinou stopu. Vypadalo to, že po záhadném muži v bekovce se slehla zem. Jenže pak přišel šok. Muž v bekovce se ozval novinářům.

Do několika redakcí v zemi dorazil velmi dlouhý e-mail, kde pisatel tvrdí, že je to ten člověk z bytu Kvitové. A taky přichází se šokující verzí, co se v prostějovském bytě stalo. Muž s bekovkou přiznává, že u Kvitové osudný den doma opravdu byl, ale rozhodně nepřišel loupit.

V dopise stojí, že Petru Kvitovou kontaktoval, aby jí nabídl obchod (který má rysy vydírání). Muž s bekovkou tvrdí, že se dostal k informacím, že Petra Kvitová používá zakázaný doping a kvůli sázkám vypouští některé své zápasy. Prý o tom měl důkazy a za Kvitovou se vydal, aby s ní uzavřel dohodu. On jí tyto důkazy předá a ona mu vyplatí částku 2 000 000 dolarů.

Petra Kvitová muži v bekovce údajně dobrovolně otevřela a začali spolu jednat. Když vyslovil sumu, jakou za tyto informace požaduje, tak Kvitová začala křičet a z bytu ho vyhodila. Muž tvrdí, že odešel a že žádný nůž do ruky nebral a tenistku nezranil.

„Rozzlobená poté začala křičet něco o vydírání, že nám stejně nemůže věřit a nařídila mi, ať „vypadnu“. Působila, že domluva s ní už nebude možná, proto jsem jí řekl, ať je v klidu, že už jdu. Rychlým krokem mě doprovodila ke dveřím. Tam jsme se ještě zastavili a já se ji pokusil uklidnit přibližně slovy, že ji nechceme nikde ponižovat a pro ni to přece není velká částka. Po dalším rozhovoru mě z bytu vykázala s nejasnou domluvou, že si to ještě promyslí. Večer jsem zjistil, že Petra mou návštěvu nahlásila policii a vymyslela si napadení,“ píše muž v e-mailu.

V e-mailu dále stojí, že Kvitová nevolala na policii, ale jistého tenisového manažera. Ten pak kontaktoval policii. Kvitová uvedla, že byla u sebe doma napadena a je zraněna na ruce.

Muž s bekovkou v dopise tvrdí, že žádné zranění Petře Kvitové nezpůsobil. Že do domu nepřišel loupit, ale s obchodní nabídkou.

Muž s bekovkou dále tvrdí, že policie vyšetřuje něco, co se ve skutečnosti nestalo. Dál tvrdí, že vlastní nahrávky, které by na kariéru Kvitové měly zdrcující dopad. V závěru dopisu píše, že text byl poslán do několika redakcí a zřejmě se dostane také ke kriminalistům, kteří napadení Kvitové vyšetřují.

Redakce eXtra.cz text dopisu zaslala prostějovským kriminalistům s žádostí o reakci. Snad se vyšetřovatelům podaří odhalit pisatele tohoto dopisu. A také se podaří zjistit, kdo a proč napadl a zranil Petru Kvitovou.