Amanda Knox měla jedenáctiletého syna a manžela, které moc milovala. Jenže ji jednoho dne oba překvapili. Když za ní přišel manžel, aby si okamžitě přečetla e-mail, netušila, co ji čeká.

E-mail jí poslal její syn, který v něm popsal, že si nepřeje nic jiného než se stát dívkou. Necítil se ve svém těle dobře. „Jsem holka uvězněná v klučičím těle,“ znělo v e-mailu. „Prosím, pochopte mě a hlavně se na mě nezlobte. Pomozte!“ psal.

Amanda byla v šoku a nevěděla, co má dělat. Toto opravdu nečekala. Přemýšlela, co ví o transsexuálech a co ji čeká. „Hned mě napadlo, že je přece úplně jedno, jestli je naše dítě holka nebo kluk. Milovat ho budeme stejně. Museli jsme mu to hned říct,“ řekla Amanda.

Její syn se často díval na pohádky a nepral se se svými bratry, ani nedělal lumpárny. Byl prý vždy tak trochu jiný. Rodiče tomu ale nedávali velkou váhu. To ale ještě nebyl ten největší šok, který ji čekal.

Zanedlouho za ní přišel její manžel, se kterým byla v tu dobu 19 let, a oznámil jí, že se také necítí dobře ve svém těle a chtěl by být ženou. „Myslela jsem si, že si dělá legraci,“ vzpomíná Amanda na její prvotní reakci.

S manželem se znala od dětství a nikdy by ji nenapadlo, že by někdy chtěl být ženou. Najednou tak skončilo jejich heterosexuální manželství. Amanda nevěděla, co má dělat. Strašně ji to štvalo, zároveň ho pořád moc milovala a zažila s ním už tolik. Přece se ho nevzdá jenom kvůli tomu, že chce být ženou. Je to přece pořád on, ten člověk, kterého zná a tolik miluje.

„Chvíli jsem vůbec nevěděla, co s tím, ale musela jsem to přijmout,“ přiznává. Když se se vším Amanda smířila, začala si uvědomovat, že jejich vztah je vlastně mnohem lepší, než byl kdy předtím. „Poprvé jsme to my dva, je to čistá láska,“ vysvětluje Amanda. Se svým manželem zůstala i nadále v partnerském vztahu.