Bethany Hamilton (25) je americká surfařka, jejíž dech beroucí osud byl dokonce zfilmován. Bethany se narodila do rodiny surfařů na havajském ostrově Kauai. Jak sama říká, surfování je její srdeční záležitost a věděla to od první chvíle, co si na prkno stoupla.

Její život nabral úplně jiné obrátky ve třinácti letech, konkrétně 31. října 2003, kdy byla Bethany napadena pětimetrovým žralokem tygřím při surfování.

Při útoku přišla o levou paži, ztratila přes 60 % krve a podstoupila několik velmi náročných operací. Po celou dobu zůstala dívka neuvěřitelně pozitivní a sami lékaři se domnívali, že právě její přístup jí výrazně pomohl přežít, rychle se zotavit a zároveň dostat se přes traumatizující zážitek.

Ve své autobiografii Bethany píše o svém osudovém dni. Ležela na prkně a čekala na vhodnou vlnu. Ruce měla ponořené ve vodě, když v tom se objevil pětimetrový žralok tygří a kousl ji do levé paže. Vše se seběhlo tak rychle, že prý nestačila ani zakřičet.

Měla velké štěstí, že žralok zaútočil jen jednou. Okamžitě se ještě v šoku pokoušela doplavat na břeh. Přátelé, kteří byli s ní, si nejprve mysleli, že si dělá legraci. Když si ale všimli, že všude kolem dívky je krev, spěchali jí na pomoc.

Příběh Bethany je o to silnější, že dívka si přes to všechno šla dál za svým snem a stala se z ní profesionální surfařka.

Netřeba dodávat, že statečná Bethany má po světě milióny fanoušků, kteří sledují její životní cestu. Ti všichni můžou začít slavit, protože žena oznámila prostřednictvím sociálních sítí, že očekává narození syna a je ve dvacátém druhém týdnu těhotenství. Na miminko se těší společně s manželem Adamem Dirksem.

„Mám v plánu surfovat tak dlouho, jak to půjde. V pokročilejším stádiu plánuji spíš plavat a jen tak si užívat oceán,“ vzkázala budoucí maminka na videu.

Snad už bude mít Bethany jen samé štěstí. Nejen za svou statečnost, ale také za charitativní činnost, které se hodně věnuje, by si ho zasloužila.