Slepé štěňátko zlatého retrívra jménem Ray Charles se doslova přes noc stalo hvězdou internetu. Nosí řadu stylových oblečků, ve kterých na požádání ochotně pózuje, a navzdory svému handicapu vypadá docela šťastně.

Ray se narodil loni v prosinci. V pětičlenném vrhu byl jediným klukem. Zpočátku se zdálo, že ve srovnání se svými čtyřmi sestrami je jen trochu víc nesmělý. Veterinář ale nakonec zjistil krutou pravdu – Ray nevidí. Přesto na své nedávno založené facebookové stránce tvrdí, že to není důvod k tomu, abychom ho litovali. „Můžu běhat, hrát si a dělat vše, co dělají ostatní psi!“

Rayův příběh se nejprve objevil na serveru Buzzfeed, kde ho během několika dní přečetlo přibližně 220 000 uživatelů. Pak už události nabraly rychlý spád a sociální sítě zachvátila učiněná „Rayomanie“.

Roztomilý Ray měl každopádně velké štěstí, že narazil na někoho, komu jeho postižení nevadí. Nalézt vhodný domov pro slepé štěně je totiž poměrně obtížné. Nyní žije v Bostonu se dvěma velkými nevlastními bratry a sestrou – tedy se psy Harleym, Jackem a Maggie. Přestože jeho facebooková stránka je funkční teprve od března, dosáhla už úctyhodných 6500 „lajků“.

Na serveru ipetitions.com navíc vznikla petice, jejíž autoři žádají, aby Ray na některém ze zápasů hokejového týmu Boston Bruins dostal příležitost vhodit puk do hry. „Ray Charles nemusí mít zrak, ale přesto mu můžeme ukázat, jak moc pro nás všechny znamená!“ stojí v textu petice.