Meteoroložka Dagmar Honsová v rozhovoru pro TN.cz varuje, že nás čeká velmi mrazivý poslední listopadový týden. Můžeme se těšit na sníh a pokud budete v tomto týdnu cestovat autem, počítejte se vznikem náledí.

Zapomeňte na denní maxima okolo 13 stupňů, těšit se můžeme maximálně tak na 5 stupňů přes den a v noci nám teploty klesnou bod bod mrazu.

Pojďme se podívat, jak to bude s počasím vypadat tento týden:

Pondělí Nejvyšší teploty se dostanou ke 4 stupňům a bude velmi větrno. Obloha bude polojasná, ovšem místy se můžeme těšit na sněžení.

Úterý V úterý bude naprosto stejné počasí jako v pondělí. Denní teploty se budou pohybovat od nuly ke čtyřem stupňům a povane slabý jihozápadní vítr.

Středa Středa bude již třetím mrazivým dnem. Maxima nepřesáhnou 4 stupně a vítr povane mírný. Můžeme se pouze těšit na lepší zítřky.

Čtvrtek Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm se sněhem nebo mrznoucím mrholením. V noci nám opět padnou teploty pod nulu, ovšem přes den teploty došplhají k pěti stupňům.

Pátek Tento den bude teplotně naprosto stejný jako dny předchozí. Bude polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, v nížinách déšť.

Sobota V sobotu bude sněžit, ale pouze na horách, v nížinách můžeme očekávat dešťové přeháňky. Denní teploty 0 až 4 °C. K tomu mírný západní vítr.

Neděle Čeká nás oblačné až polojasné počasí. Od vyšších poloh můžeme očekávat sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C. Čerstvý jihozápadní vítr.