Oscary moderoval jen jednou v životě, a to v roce 2009. Nikdo ale nikdy nedokázal překonat jeho úvodní číslo, které vešlo do dějin a Hugh Jackman (46) byl dokonce za něj nominován na ceny Emmy. I když měl rovnou dostat právě Oscara, bez zbytečného ptaní a přemýšlení.

Během 81. ročníku předávání cen filmové Akademie uvede publikum do situace tím, že Akademie miluje rozmanitost. A proto právě Kate Winslet, která je Britka, ale hraje Němku, je nominovaná na Oscara. Stejně jako Robert Downey Jr. za film Tropická bouře, kde jako Američan hraje Australana předstírajícího, že je Afroameričan.

Zatímco Hugh sám je Australan, který hrál Australana ve filmu Austrálie a z toho důvodu bude Oscary jen uvádět. A protože svět právě v té době čelil finanční krizi, Hugh se zmiňuje o tom, že kvůli ní bude za rok hrát ve filmu nazvaném Nový Zéland a že Akademie nemá dost peněz na úvodní číslo, tudíž se rozhodl jej odbýt sám a nacvičoval ve své garáži.

Jackman poté předvede neuvěřitelnou show, během níž nás provází všemi nominovanými filmy od Milk, Milionáře z chatrče, Temného rytíře přes Podivuhodný případ Benjamina Buttona a Frost/Nixon až k Předčítači či Wrestlerovi a svůj výstup končí zpěvem:

Protože jsem Hugh Jackman a čekal jsem tak dlouho (Cause I am Hugh Jackman and I've waited so long)

a žádná recese nemůže zastavit mou zpověď (and no recession can stop my confession)

nebo umlčet můj song. (or silence my song.)

Tohle jsou Oscaři a tohle je můj sen. (These are the Oscars and this is my dream)

Jsem z chatrče, jsem Wrestler, (I am a Slumdog, I am a Wrestler)

najal jsem si Předčítače, (I'll rent The Reader)

já jsem Wolverine! (I'm Wolverine!)

Není divu, že za tohle sklidil ohromný potlesk vestoje. A možná i to je i důvod, že další ročníky už nemoderoval. Protože překonat sám sebe bývá nemožné.