Charlotte se dobře bavila, tancovala, pila a bavila se s kolegy. Vše vypadalo jako velmi povedený večírek. Až do doby, kdy jí přišla záhadná SMS zpráva od jejího expřítele. Od té doby se vše změnilo.

Dívka byla najednou rozrušená a smutná, nikomu ale nechtěla říct, co v té SMS zprávě stálo. „Bavily jsme se, vypadala šťastně, byla dobře naladěná,“ řekla její kamarádka Sarah Rose. „Jenže jí najednou přišla SMS zpráva. Když si ji Charlotte přečetla, úplně ztuhla. Od té doby bylo všechno jinak,“ dodala.

Charlottina kamarádka zjistila, že zprávu jí psal její bývalý přítel Anthony. Co v ní ale bylo, nechtěla prozradit. „Zbytek večera byla hodně smutná, už se nebavila. A tak šla domů,“ řekla smutně Sarah Rose.

Charlotte bydlela se spolubydlící Emmily Backhouse, která se vrátila domů až další den ráno. Když si šla do koupelny umýt ruce, našla tam oběšenou Charlotte. Už se jí nedalo pomoct. Emmily byla v šoku, vyběhla na ulici a nevěděla, co má dělat. Zastavovala tak kolemjdoucí, aby jí pomohli. Jeden muž šel s Emmily do bytu, snažil se dívku ještě resuscitovat, ale marně.

Charlotte se seznámila se svým expřítelem Anthonym právě přes Emmily. Když jejich vztah skončil, začal Anthony chodit s jinou ženou. A to Charlotte nejspíše těžce nesla.

Den před sebevraždou si Charlotte s Emmily vyměnily spoustu SMS zpráv právě o jejím expříteli Anthonym. Charlotte a Anthony se pořád hádali a měli bouřlivý vztah. Po rozchodu musela Charlotte brát antidepresiva, protože na tom nebyla psychicky vůbec dobře.

Vše nasvědčuje tomu, že to udělala kvůli záhadné SMS zprávě, která jí přišla na večírek. Nikdo ale nepřišel na to, co v ní bylo. Před tím, než se Charlotte zabila, totiž zprávu ze svého mobilu vymazala. Nenechala ani dopis na rozloučenou.