1. DĚDEK, KTERÝ UŽ JE TAM 30 LET VŠECHNY PÁTKY I SOBOTY

Každé město a každá diskotéka ho má. Dědek, co nejdřív stojí v rohu a láme do sebe piváky, následně to začne rozjíždět na parketu se dvěma místními šestnáctkami, kterým koupil čtyři panáky ve zkumavce. Otírá se o vás rozhalenou hrudí a kolem šesté už spí před klubem, kde mu ostatní strkají vajgly do nosu.

2. MAMINY SI VYRAZILY

Jednou za rok se jim podaří přemluvit manžu a už se hrnou s flanelovými košilkami a zářivě fialovými lambádami do akce. Dají si vínečko a po půl hodině je přestane bavit, že hudba, kterou hraje místní diskžokej, je novější než jejich oblíbené osmdesátky, a tak se přesunou do čtyřky vedle, kde je o čtvrté ranní vyzvedává jeden z manželů. Druhá matka se ztratí s místním floutkem za roh do doby, než zjistí, že je to syn její sousedky.

3. NECHUTNÁ PARTIČKA S UMÁZLÝMI TÍLKY

Všichni je známe. Backstreet Boys z popelnice. Tílka s fleky od levného deodorantu a piva a monstrózně vykrojená ramínka jsou jejich značkou. Na třech vlasech mají zbytky gelu, který spolu sdílí, stejně jako první nahou fotku Pamely Anderson v devadesátkách. Všichni stojí dohromady u baru a mají Cuba Libre. Jenom jedno. Na celou noc. Nikdy neřeknou, že jsou vlastně teplí.

4. DVĚ ŠLAPKY, CO SEDÍ CELÝ VEČER NA BARU BEZ DRINKU

Nevypadají umytě a už vůbec ne hezky. Mají jehly, které si půjčily od místních tanečnic, a obří hranaté fosforové umělé nehty. Vlasy mají nabarvené na stylovou platinu nebo úplně černou. Mrkají na vás zpod jedné obří slepené řasy a rozmazané čárky, na jejichž místě kdysi bylo obočí. Dělají, že nepijí alkohol, dokud jim ho dědek z bodu 1 nekoupí. A samozřejmě jim jsou vidět tanga.

5. PÁREČEK, CO SE DAL ZROVNA DOHROMADY

Poznáte je jednoduše. Buď leží na zemi, nebo usednou k jednomu ze semišových boxů. Oba smrdí pivem a cigárama, protože mezi nechutným vzájemným olizováním si občas i připálí. Jejich touhy jsou čerstvé, proto se snažte nedívat se na jejich ruce, které neomylně míří do upocených rozkroků.

6. DJ

Je permanentně v nervech, protože za ním minutu co minutu chodí každá holka z klubu, že chce něco zahrát. Lidi na něj pokřikují. Protože je špatný DJ, musí hrát na téhle místní diskotéce za konzumačku. I tak je to ale nejnormálnější člověk ze všech a holky po něm letí, protože potom můžou tančit nahoře vedle pultu. A to je něco!

7. UBREČENÁ HOLKA PŘED VCHODEM

Každá diskotéka má svého majordoma. Pravidelně jím bývá slečna, co brečí přede dveřmi nebo na schodech. Je opilá a zběsile píše smsky na svém Androidu. (Ano, musí to být Android!) Každý pátek se buď pohádá se svým klukem, nebo ho načape při líbačce s některou ze šlapek výše. Rozchází se, a protože její milý nemá na konci noci kde spát, bere ho na milost, takže jdou na kebab a spát.

8. RVÁČ

Ještě nikdy se nepopral. Doma cvičí zvedáním pneumatik a traktorů nebo chodí v černo-fosforových teplákách do místní posilovny. Rád prudí a moc dobře ví, kdo v klubu je ten nejslabší, po takovém pak hází deštníčky z drinku nebo rovnou vajgly. Nikdy neměl holku a pravděpodobně, když si je jistý, že ho nikdo nevidí, googluje duhové poníky a jednorožce.

9. NEJVĚTŠÍ VYNDANEC

Najdete ho pravděpodobně vleže. Smrdí z něj záchody. Mluví řečí, kterou ještě nikdo nestvořil. Už od takové osmé hodiny večerní sahá vaší holce na zadek a prská jí za krk kořalku. Vyhazovači ho vykopnou ven co pět minut, ale on se nějakým záhadným způsobem stihne vždycky vrátit. V klubu zůstává až do pondělního dopoledne.

10. TI, CO SEHNALI FET

Někdo jim řekl, že je to kokain, a oni dali poslední peníze z výplaty za pytlíček neznámého původu, pročež po požití jeho obsahu vypadají jako interpreti z alegorických vozů na Love Parade v roce 2001. Zaberou celý parket i v případě, že se zrovna hraje ploužák, a ani kolem půl sedmé ráno jim nelze vysvětlit, že tancují před stánkem se zmrzlinou na náměstí.

11. HAJZLBÁBA

Nejdůležitější člověk celého klubu. Ví úplně všechno o všech a má dokonale zmapovaný marketing těchto zařízení. Po půlnoci začíná vybírat peníze za záchod. Malá pět korun a velká deset korun. V případě, že chcete míchanou, musíte se předem objednat, protože k tomu už vám odtrhne i kousek toaleťáku.

12. HOT BARMAN

Všichni ho znají, holky z něj šílí, kluci ho nenávidí nebo jsou to jeho stejně hot kámoši. Rád si svléká tričko a místním dívkám rve pusu koktejlovými třešněmi, jsou-li zrovna v dispozici. Moc toho neumí a Gin Tonic dělá bez ledu a okurky s příměsí Myslivce nebo Borovičky.

13. DVA KLUCI, CO SI VYRAZILI „BEZ MLADEJCH“

Jsou i docela hezcí, upravení a na drinky mají peníze, protože si pro jednou oba vybrali ze společného partnerského účtu, který mají se svými holkami. Celý večer se baví a holky se s nimi chtějí bavit taky. Dokonce to vypadá, že by s některými mohlo něco být. Holt, zadaní kluci jsou zajímavější materiál. V klubu probíhá skvělá zábava, dokud dovnitř nevlítnou dvě hysterické a trochu obtloustlé dívky, co vypadají na čtyřicet, a neodvádí si své milé domů za límeček u trička.

14. PARTA KAMARÁDEK

Skupinka hezkých holek, co sedí v jednom z boxů a chichotají se každé kravině. Všechny jsou pečlivě upravené a vyhlíží, kdo se které z nich líbí. Jakmile ale seberete odvahu a přijdete, pošlou vás někam a zbytek noci se budou smát tomu, co máte na sobě, nebo tomu, že vůbec existujete. Pokud chcete koupit jedné z nich drink, smůla. Musíte ho koupit všem pěti. A odejdete s prázdnou. Holky se na konci večera stejně rozhádají, takže zůstaňte v klidu.

Tak si užijte víkend!