Komunistická diktatura se v nedávné době rozhodla, že by vypadalo dobře, pokud by zahraničním turistům mohla nabídnout „autentickou“ návštěvu korejské vesnice.

A tak našli prázdné místo na mapě, daleko od všech reálných vesnic, a vybudovali skanzen, který odpovídá jejich představám. Pokud se tedy rozhodnete vydat do Severní Koreje, můžete přespat u jedné z rodin, které v této vesnici žijí.

V jejich zemědělském domě naleznete klimatizaci, několik televizorů a seznam zakázaných témat k hovoru. Mezi ně patří samozřejmě i politika. Dle výpovědí turistů se pak sami Korejci hodně zajímají například o pověsti a mýty jiných zemí.

Zde se dostáváme ke světlé stránce návštěvy Severní Koreje. Těch zhruba 20 rodin, které ve vesnici žijí, mají být skutečnými rodinami, které skutečně pracují na okolních polích. Vy s nimi můžete vyrazit chytat ryby na blízké moře nebo se jen tak povalovat na pláži.

Nedotčená příroda pak přímo vybízí k výletům do okolních hor. Samozřejmě za předpokladu, že se nevzdálíte příliš. Přímořská oblast regionu Chilbo má patřit k těm nejkrásnějším v celé Koreji.

Vyrazili byste na takovou dovolenou?