Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci válka na Ukrajině Survivor 2024

Děsivé proroctví, které se váže ke svatbě Meghan a Harryho: Sňatku budete litovat!

Věštkyně přináší děsivé proroctví!
Zdroj: archiv
+ Dalších 46 fotografií
Svatbu prince Harryho (33) a Meghan Markle (36) hltal doslova celý svět. Všechno muselo být připravené na jedničku a každý krok byl pečlivě naplánovaný. Nevěsta byla vskutku nádherná a celý obřad se nesl ve velmi vtipném duchu. Na druhou stranu, jak pro koho. Vše vypadá na první pohled dokonalé a zalité sluncem. Je tady ale jeden háček v podobě děsivého proroctví, které se snad nikdy nevyplní. O co jde?

Konečně to mají za sebou. Princ Harry a Meghan Markle jsou svoji a užívají si své první dny jako novomanželé. Svatební den na první pohled vypadal zcela dokonale. Vše bylo tak, jak mělo. Obřad nepokazily ani skandály rodinných příslušníků Meghan, kteří dělali ostudu na každém kroku nebo se snažili ze svatby vytěžit co nejvíce

Meghan a Harry si řekli své ano 19. 5. 2018 a málokdo ví, že podle pověry by se sňatky neměly uzavírat v květnu, protože nemusí dopadnout dobře. Zeptali jsme se na to také zkušené kartářky Helen Stanku, která bohužel nemá kdovíjak pozitivní zprávy.

Určitě každý slyšel, že májové svatby nebývají šťastné. Odkud se vzalo rčení Svatba v máji - ženich v háji nebo Svatba v máji, do roka máry? Proč je květen tak nepopulární pro uzavírání sňatků? Jak je možné, že po generace jsme přesvědčení, že svatba uzavřená v květnu mívá krátké trvání?

"Jeden z prapůvodních důvodů je dán ještě agrární společností. Pokud v daleké minulosti žena po svatbě otěhotněla, pak prožívala těhotenství v době, kdy bylo její síly potřeba v hospodářství - v létě a z počátku podzimu. V Anglii se říká, že každý, kdo se bere v máji, toho bude litovat," hovoří Helen Stanku o svatbách uzavřených v květnu.

"Původ této pověry sahá až ke Keltům, kteří v máji slavili svátek Beltine. Během tohoto svátku se uzavírala manželství 'na zkoušku' a odsud plyne přesvědčení, že takovéto svazky nejsou dlouhodobé ani pravdivé. Špatná pověst května coby měsíce nevhodného pro svatby sahá mnohem dál," pokračuje.

Pojďme spolu až do antického Říma, kde se slavila Lemuralia, svátky spojené s uctíváním zemřelých předků. Věřilo se, že oslavy by mohly rozzlobit jejich duchy, kteří tou dobou navštěvují náš svět. I v křesťanství můžeme nalézt určitou odpověď pro horší pověst května.

"Je to mariánský měsíc, který je zasvěcený religiózním povinnostem a praktikám a nikoli radostem. Svatby jako takové bývaly obtěžkány velkým počtem předpisů a zvyklostí, které se musely bezpodmínečně dodržet, aby se pojistila přízeň osudu. Tyto pověry se liší tak dalece, že to, co někde bylo pokládáno za šťastnou předpověď, mohlo jinde vyděsit svatebčany k smrti. Déšť o svatbě například někde označuje padající štěstí a jinde je znamením slz. Svatby v květnu byly zapovězeny snad všude, protože se říkalo, že v květnu je snad i každý osel zamilovaný. Na druhou stranu je známo mnoho šťastných manželství, která ani tyto neblahé předpovědi nepoznamenaly. Třeba dnes se ještě věří, že nevěsta by měla mít na svatbě jeden nově koupený, jeden vypůjčený a jeden darovaný předmět. Je to proto, aby se novomanželů vždycky drželo dost peněz, aby měli dost přátel a lidí kolem sebe, kteří by mohli pomoci. A určitě je známý zvyk dělat co největší rámus, aby se zahnali všichni zlomyslní a závistiví duchové," dodává kartářka Helen Stanku.

Ornella vzdala snahy o usmíření s matkou. Už mě to obtěžuje, říká a přiznala, že dvě z jejích dětí babičku nikdy nepoznaly

Související články

Další články

Nejnovější kauzy