Legendární vědma prorokovala začátek velké muslimské války, jejíž kořeny máme hledat už v roce 2010 v tzv. Arabském jaru. Vše dle její předpovědi začne v Sýrii, kde budou proti Evropanům použity chemické zbraně. Následovat má skutečná invaze muslimských extremistů do Evropy, a to už v příštím roce.

Ta bude dle slepé vědmy úspěšná, protože již na rok 2043 Vanga předpovídá existenci kalifátu s hlavním centrem v Římě.

Evropa jako taková prý s koncem příštího roku přestane existovat kvůli systematickému vyhlazování celých národů. To povede k tomu, že se náš kontinent stane pustinou takřka bez jakékoliv přežívající formy života.

Proroctví již zesnulé slepé vědmy rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Už v padesátých letech předpověděla globální oteplování a ničivou tsunami v roce 2004. Na konci 80. let pak varovala před teroristickými útoky na Dvojčata v New Yorku. Stejně tak dokázala předpovědět potopení ruské nukleární ponorky Kursk a zvolení Baracka Obamy prezidentem.

„44. prezident Spojených států amerických bude černoch,“ měla prohlásit Baba Vanga. Zároveň ale věřila, že bude i tím úplně posledním. To teprve uvidíme.