Možná to nevíte, ale Wikipedie je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř milionů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Dnes si uděláme výlet na nejstrašidelnější silnici světa Clinton Road.

Clinton Road ve státě New Jersey nedává záhadologům spát už několik desítek let. Na šestnáct kilometrů dlouhé silnici totiž opakovaně dochází k podivným úkazům. Tak aspoň zní výpovědi některých svědků, kteří zde údajně viděli duchy nebo jiná zvláštní stvoření. Množství z nich popisuje také nevysvětlitelné pocity úzkosti a narůstající hrůzy.

Legendám a strašidelným historkám skvěle nahrává izolovanost vozovky od ostatních částí okresu. Cesta nebyla donedávna dokonce ani vydlážděná a o její údržbu se stát stará jen minimálně. Ani v dopravní špičce na ní ostatně moc vozidel nenajdete. Husté lesy, které Clinton Road obklopují a dříve se v nich měla konat setkání čarodějnic, satanistů nebo členů Ku-klux-klanu, jenom přidávají na její tajuplnosti. Jedna z povídaček také říká, že lesy sloužily jako pohřebiště obětí profesionálních vrahů.

Jedna mrtvola zde byla opravdu nalezena. V roce 1983 našel cyklista torzo těla, na němž si supi dělali hostinu. Po pitvě bylo zjištěno, že mrtvý muž zemřel násilnou smrtí. Vyšetřovatele ovšem mátly ledové krystalky v jeho krvi. O jedno z podivných stvoření se však nejednalo. Muže později identifikovali jako oběť mafiána s přezdívkou Iceman, který se vyžíval v zabijácké specialitě – své oběti nechával zmrazit a policii tak ztěžoval práci se zjišťováním přesného času úmrtí.

Iceman však není jediná příhoda z děsivé Clinton Road. Jedním z nejčastějších mýtů je postava mrtvého chlapce, který se zjevuje u jednoho z mostů. Mnoho svědků také vypovídá o světlech tajemného náklaďáku, který se vždy odnikud vynoří a pak zase zmizí. Viděna zde byla i podivná zvířecí stvoření nebo zvláštně oblečení lidé.

Ještě do osmdesátých let byla jedním z děsivých míst zřícenina hradu. Budova, která dříve podlehla velkému požáru, se stala oblíbeným místem pro pěší túry a pro konání teenagerských party. Svědkové zde ale opět hlásili výskyt paranormálních jevů, a tak bylo místo v roce 1988 raději srovnáno se zemí. Bývalá tavicí pec poblíž cesty oproti tomu příkladně svědčí o tom, jak může být lidská fantazie někdy opravdu divoká. Několik roků ji totiž lidé považovali za starou stavbu druidů, kteří v ní měli vykonávat hrozivé rituály.

Možná jsou nakonec pravdivá slova místního šerifa, který Clinton Road zkrátka označil za „příliš dlouhý a opuštěný kus cesty, ze kterého lidská představivost šílí a vymýšlí hlouposti“. Anebo si to jednoho dne budete muset všechno jednoduše ověřit na vlastní kůži.