Možná to nevíte, ale Wikipedia je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř miliónů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Dnešní téma nedoporučujeme číst v noci. Těžkou nespavost vám totiž může způsobit strašidelná Flatwoodská příšera.

12. září 1952, městečko Flatwoods na Západní Virginii kolem sedmé hodiny večerní. Dva bratři a jejich kamarád jsou venku, když najednou zahlédnou nebývale zářící objekt křižující oblohu a dopadající na pozemek místního farmáře. Vyděšení kluci jdou o celé události říct matce bratrů. Ta si na pomoc bere ještě další trojici chlapců a všichni se jedou společně podívat na místo předpokládaného dopadu.

Jejich pes začne po příjezdu divoce štěkat. Sedmičlenná skupinka vystoupí na kopec a tam si u dubu všimne vznášející se pulzující koule. Všude okolo je čpící opar, který dráždí jejich oči a nos. Nalevo od objektu spatří dvě svítící oči. Po posvícení baterkou se před nimi asi ve výšce dvou metrů zjeví podivné stvoření s polodlouhým obličejem, černým tělem obklopeným jakousi tmavou schránku, se šlachovitýma rukama zakončenýma drápy. Vylekané stvoření vydá pronikavý zvuk a začne plachtit vzduchem směrem k nim. Poté ale změní směr a ztratí se ve směru zářící koule.

Vyděšená skupinka jde celou událost ihned oznámit policii a lokálním novinám. Jejich noc ale ještě nekončí. Většině z nich je doma poté nevolno a zvrací. Jejich krk je oteklý a mají podrážděný nos. Tamní šerif, který jde ráno celou lokalitu prohledávat, však nic zvláštního neobjeví. Po druhém průzkumu si všimne pouze dvou velkých otisků v blátě a stop po neznámé černé tekutině. Později ale vyjde najevo, že stopy po sobě zanechal nejspíše jeden ze zvědavců, který se po prvním průzkumu přijel na místo podívat.

Poté, co se incident dostal do médií, objevilo se samozřejmě několik dalších údajných svědků celého úkazu. Žádný seriózní důkaz však existenci Flatwoodské příšery, jak se tajemné bytosti později začalo říkat, neprokázal, stejně jako od té doby už nikdo nic podobného neviděl. Případ se začal znovu důkladně prošetřovat až o čtyřicet osm let později, kdy spolek vyšetřovatelů paranormálních jevů přišel s jasnými vysvětleními pro všechny „podivné věci“.

Tajemný objekt letící oblohou byl podle nich pouhý meteor, který byl toho dne spatřen i na několika dalších místech. Pulzující červené světlo mělo na svědomí nejspíš nějaké navigační zařízení. Následná nevolnost podle nich byla také logická a pramenila z psychického otřesu všech zúčastněných. A jaké našli konečně vysvětlení pro původ záhadného stvoření? Jednoduché. Dvě velké oči, drápy a plachtivý pohyb vzduchem podle nich jednoznačně ukazovaly na sovu, která se po posvícení baterkou lekla a uletěla.

Flatwoodská příšera tak aspoň posloužila jako dobrý námět pro tvůrce počítačových her. A také jako záminka pro konání třídenního festivalu ve Flatwoods, jehož součástí jsou hudební vystoupení a pochopitelně i výlet do míst tajuplného objevu.