Nechtěli bychom teď být v kůži člena Akademie, která rozhoduje o udílení Oscarů. Poté, co v letošním ročníku zase svou cenu nedostal Leonardo DiCaprio (39), sociální sítě jsou doslova zaplaveny výhrůžkami, nadávkami a taky zábavnými kolážemi, které narážejí na to, že postup akademiků už není normální.

A začíná snad zavánět i něčím jiným, než je pouhé opomenutí jednoho hereckého výkonu.

Leonardo DiCaprio byl na Oscara nominován už čtyřikrát a málokdy se stane, že by měl herec tolik nominací bez svého prvního Oscara. Rekordmankou je v tomto sice Meryl Streep, která už má osmnáct nominací, ale svého prvního Oscara získala už za tu druhou. Leonardo je tak jedním z mála lidí, který má už více jak tři nominace a doma cenu ani jednu.

Postup je to poněkud zvláštní, není proto divu, že jeho věčné čekání na zlaté „všimné“ se stalo už internetovým hitem. Fanoušci na Twitteru pod tagy GiveLeoAnOscar (Dejte Leovi Oscara) tvoří vtipné koláže a zároveň už neskrývají svůj vztek, že herec letos zase neproměnil. Z této původně nepříjemnosti se stává již nyní velký trapas a ostuda, rozhodnutí Akademie neocenit letos DiCapria totiž nejspíš tkví v tom, že jeho vítězství by nebylo politicky korektní.

Ve Vlkovi z Wall Street totiž hraje lumpa, který okradl spoustu slušných lidí, a hraje ho tak, že je to vlastně muž, jemuž bychom měli závidět jeho životní styl a oslavovat jeho „mazanost“. Oscaři jsou ale ceny, které by se měly oprostit od všeho, Charlize Theron taky dostala Oscara za svou roli chladnokrevné vražedkyně z filmu Zrůda.