Ron Smith (78) šel kolem obchodu v Pendlebury, když najednou viděl, že přímo v něm probíhá přepadení. Důchodce nijak neváhal, pověsil se z vnější strany obchodu na kliku a znemožnil tak zloději utéct. V jeho snažení ho pak brzy podpořil i Robert Anderson (72).

Liam Redford (19), kterému se mezitím podařilo přesvědčit vyděšenou obsluhu k vydání peněz a cigaret, přišel ke dveřím a zjistil, že vlastně nemá jak utéct. Zkoušel lomcovat dveřmi, ale vše bylo marné. Důchodci ho odmítali pustit ven.

Zloděj zpanikařil a zkoušel najít zadní východ. Nakonec dokonce hodil pytel s lupem v hodnotě zhruba 25 000 korun zpět na prodavačku a křičel na ni, ať jim řekne, aby otevřeli, že chce prostě jen pryč.

Důchodci ale opět neustoupili a Redford musel utéct nahoru do patra, kde se mu podařilo vylézt skrze okno jedné z místností.

Okamžitě ho ale spatřili dělníci, kteří mezitím pomáhali seniorům, a na místě ho zastavili. Záhy se u něj objevil i policista, který ho zadržel.

Redford se z činu nijak nevykrucoval a v současnosti si za loupež odpykává dvouletý trest ve vězení pro mladistvé. Oba senioři obdrželi za příkladné chování pochvalu od místního policejního sboru.