Med je pro většinu z nás každodenní součástí. Mažeme si ho na chleby či rohlíky, snídáme ho, sladíme si s ním čaj. Někteří si život bez medu ani nedovedou představit. Jenže zakousnout se s chutí do chleba s medem už není jen tak. Člověk aby se pomalu bál o život.

V medech se totiž dost často vyskytují nebezpečné látky, včetně antibiotik. Pokud si každé ráno dáváte na stůl Dědečkův med, med květový lesní, Dědečkův med, med květový či Med květový lesní a Med květový lipový od společnosti Včelpo, měli byste být ve střehu.

Tento výrobek je totiž zdraví nebezpečný. Obsahuje chloramfenikol, strepromyciny, sulfathiazol a sulfonamidy. Analýza potvrdila i přítomnost antibiotik, které jsou pro léčení včel v EU zakázány a v medu se nesmí vyskytovat ani stopové množství těchto látek. U lidí mohou vést ke vzniku rakoviny a také ke genetickým vadám. A tak byste tento výrobek rozhodně neměli snídat.

Přestože už měly být všechny infikované medy staženy z prodeje, v některých maloobchodech se ještě objevily. Jedná se o Kaufland v Liberci a Globus v Praze. Pokud máte tyto šarže doma, měli byste je co nejdříve vyhodit do koše. V galerii se podívejte na infikované medy.