Když policie oznámila, že Monika a Klára Kramné nezemřely na otravu jedem, jak tvrdila první vyšetřovací verze, kteroužto vypustily do světa egyptské úřady, začalo ihned všechny zajímat, jak mohly obě ženy zemřít a jak je možné, že tyto posmrtné znaky úmrtí patologové přehlédli.

Poslední a tedy prozatím platná verze je, že matka a dcera zemřely na zásah elektrickým proudem. Podezřelým číslo jedna je stále v tomto případě manžel a otec Petr Kramný (36), který je momentálně ve vazbě a čeká na obvinění z vraždy, nebo na propuštění a zproštění viny. I z vazby ale pečlivě sleduje postup vyšetřování, a dokonce se k němu i vyjadřuje.

Podle serveru Blesk.cz se naposledy ohradil proti tomu, že by jeho dcera a žena zemřely po zásahu elektrickým proudem. Trvá na tom, že byly otráveny, a jako důkaz zaslal policii část svého oblečení pokrytého zvratky. Když tedy pomineme to, že je Kramný hlavním podezřelým, přijde nám dost zvláštní, aby člověk, jenž trvá na své nevinně, vyvracel způsob úmrtí svých nejbližších.

Dle pitevní zprávy, která jednou tvrdí, že ženy zemřely na otravu, a posléze, že zemřely na zásah elektrickým proudem, měly obě popáleniny na chodidlech, a dokonce se našla spálená tkáň pod kůží na spáncích. Dle této verze by tedy musel Kramný dceru a matku uspat a pak jim přes mokrou látku přiložit k hlavě zdroj proudu, vyhnul by se tak jasně znatelným popáleninám. Podle Blesku.cz je tohle jedna z oficiálních vyšetřovacích verzí a už sama o sobě svědčí o chladnokrevném plánovaném činu.