Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Čouhající kosti a nohy jako párátka: Jak se anorektičky navzájem podporují na Instagramu!

Čouhající kosti a nohy jako párátka: Jak se anorektičky navzájem podporují na Instagramu!
Zdroj: instagram
+ Dalších 7 fotografií
Ještě před nástupem sociálních sítí se dívky (a někdy i chlapci) s poruchou příjmu potravy setkávaly na blozích. Tam se navzájem podporovaly, motivovaly se v držení hladovky a posílaly si fotky nezdravě vychrtlých dívek. Blogy byly v drtivé většině anonymní, ale o to více se pisatelé svěřovali se svými depresemi, rodinnými problémy a ukazovali ostatním svůj jídelníček. Byli posedlí počítáním kalorií a za každé jídlo navíc přišel trest v podobě nekonečného cvičení. Jak vypadá situace dneska?

Anorexie, bulimie, nebo kombinace obou nemocí jsou závažné psychické nemoci spojené s poruchou příjmu potravy Pokud do toho jednou spadnete, čekají vás roky léčby a téměř nikdo nezvládne problém překonat sám.

A tady se ukazuje výhoda Instagramu, který spojuje lidi po celém světě. Na rozdíl od blogů probíhá na Instagramu cenzura, takže příspěvky, které mají anorexii podporovat po nahlášení rychle mizí. A na druhou stranu se zde dostává velké podpory dívkám, které se svou poruchou začaly bojovat.

Ty už neposílají anonymní fotky vychrtlých dívek, které si našly na stránkách o hubnutí. Místo toho touží po uzdravení a zveřejňují své vlastní fotografie a příběhy. Pozitivní podpora v komentářích jim pak velmi pomáhá.

"Dnes je to po letech poprvé, co jsem se nevešla do kalhot. Byl to zvláštní pocit. Ale vím, že s každým nabraným kilem budu mnohem silnější. Konečně jsem se naučila mít ráda svoje tělo a vy byste měli usilovat o to samé," vzkazuje Kelly z LA a pod svou vysmátou fotkou má tisíce lajků.

"Dneska je to 130 den, kdy se pokouším dát dohromady. Není to vždycky jednoduché. Ve slabých chvilkách sklouznu ke starým návykům a přestávám jíst. Je to občas jako na horské dráze, ale jsem motivovaná a rozhodnutá vydržet ve svém snažení," popisuje mladá žena s přezdívkou Pame.

"Ahoj, jmenuji se Kaisa, jsem z Finska a nedávno mě propustili z nemocnice. Teď už se chci mít lépe a pořádně na sobě pracovat," svěřuje se mladá Seveřanka, která se také dočkala pozitivních komentářů plných podpory.

Je příjemné vidět, že na Instagramu se odehrávají hlubší příběhy než focení bicáků ve fitku, snídaní a zadků v legínách.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy