Tanec s tornádem

Vanga (Vangelia) Panděvová se narodila 31. ledna 1911 a zemřela 11. srpna 1996. Žila v bulharském městě Petrič, kde je také pohřbena na hřbitově u kostela svaté Petky. Vanga ztratila zrak, když jí bylo 12, smetlo ji tehdy mohutné tornádo. Pár hodin poté byla nalezena živá, pokrytá prachem a kameny, oči měla plné písku. Kvůli tomu oslepla. Věštit začala, když jí bylo 16 let, tehdy pomohla svému otci najít ovci, již někdo uloupil ze stáda. Podrobně popsala dvůr, kam zloději ukryli ukradené zvíře. Její prorocké schopnosti zesílily poté, co dosáhla 30 let věku.

Stalin a Hitler

Vanga předpovídala hlavní politické události na celém světě. Prorokovala invazi sovětských vojsk v Československu, atentáty na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, indické premiéry Indira a Rajiva Gándhího, kolaps diktatury Anastasia Somozy v Nikaragui a mnoho dalších historických událostí. Dokonce byla krátce vězněna, když v roce 1952 předpověděla Stalinovu smrt – ten skutečně o několik měsíců později zemřel. Vanga byla propuštěna, ale v komunistickém Bulharsku se poté nevyhnula šikaně a perzekuci. Za její život ji navštívilo mnoho státníků, mezi nimi sám Adolf Hitler. Jednoho dne, během druhé světové války, kdy stálo Bulharsko na straně Německa, se Vůdce objevil u jejího domu, krátce se zdržel, ale podle očitých svědků odcházel s poněkud skleslým výrazem. Jaké další předpovědi Baba Vanga vyslovila?

„Hrůza, hrůza! Američtí bratři padnou poté, co budou napadeni ocelovými ptáky. Vlci budou výt v křovinách a nevinná krev poteče proudem.“

Toto se odehrálo přesně podle předpovědi. Dvě věže Světového Obchodního Centra se zřítily poté, co je 11. září 2011 napadli teroristé. Věžím se říkalo „dvojčata“ nebo také „bratři“ a teroristé k útoku použili linková letadla – „ocelové ptáky“. „Křoví“ samozřejmě odkazuje na příjmení tehdejšího amerického prezidenta (Bush v angl. překladu = křoví).

„Mnoho katastrof a pohrom otřese světem. Mentalita lidí se změní. Budou rozděleni podle jejich víry…“ (datum neznámé).

Stalo se podle předpovědi. Zlé časy už přišly, vidíme, že s mentalitou lidí se skutečně něco děje. Současnost je prosycena katastrofami a neštěstími, např. sled tsunami v Asii, které přicházely poměrně krátce po sobě a uchvátily tisíce životů. Můžeme také uvést četné teroristické útoky a etnické nepokoje.

„Jsme svědky události prvořadého významu. Dva velcí vůdci si podají ruce (odkaz na Gorbačova a Reagana). Ale musíme počkat ještě dlouhou dobu, než přijde Ten osmý a konečně stvrdí trvalou mírovou dohodu.“ (Leden 1988)

Tyto předpovědi se také splnily, ale výklad Toho osmého není jednoznačný. Buď jde o prezidenta Putina (osmý vedoucí představitel od pádu cara), nebo mohlo jít o připojení Ruska ke skupině G7. Z ní se stala G8. Světový mír je dalším krokem a pravděpodobně musíme počkat do té doby, než se Rusko opět připojí ke skupině G7, protože kvůli konfliktu na Ukrajině z ní bylo vyloučeno.

„Všechno roztaje jako led, ale sláva Vladimíra, sláva Ruska jsou jediné věci, které zůstanou. Rusko nejen přežije, ale bude vládnout světu.“

Občané Ruska s nadějí očekávají, kdy se toto vyplní, ostatní národy tak nadšené nejsou. Ale Rusko přežilo. Toto proroctví bylo vysloveno za časů Sovětského svazu, kdy jen málo lidí používalo termín „Rusko“. Teprve se uvidí, kterého Vladimíra Baba Vanga myslela. Existují tři možní kandidáti: Kníže Vladimír, Vladimír Lenin a současný ruský prezident.

„Vlaky začnou v roce 2018 létat. Budou poháněny Sluncem, Země si odpočine, protože se zastaví těžba ropy.“

Předpověď se splnit může. Vědci mají v úmyslu extrahovat helium-3 z měsíční půdy a takové plány opravdu existují. Helium-3 je jak produktem sluneční aktivity, tak palivem pro jaderné reaktory. Jaderné reaktory budou vyrábět elektřinu a pohánět „létající vlaky“, které mimochodem již existují – soupravy vznášející se na magnetickém polštáři jsou již v provozu v Japonsku a Číně.

Na závěr rada od Baby Vangy

„Nikdy nedejte na pomatence. Nejsou tak nebezpeční, jak se zdá, nesnažte se je měnit. Blbci vám mohou napáchat více škody. Mohou udělat něco, co způsobí mezi všemi lidmi rozruch.“

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe, s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 SMS/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bzwww.platmobilem.cz