Mají mít děti právo na to vytvořit si vlastní názor? Nebo je lepší od malička do nich cpát ideologii, kterou považujeme za správnou my? A kdo má právo ovlivňovat jejich myšlení? Rodiče ano? Učitelé občas? A televize vůbec? Nebo jak to je?

V pořadu Planeta Yó na televizní stanici Déčko hovořili dva roztomilí sluníčkáři o tom, že uprchlíkům je třeba pomáhat. Kdo jim nepomáhá, tak byl přirovnán ke slizkým vesmírným příšerám z planety Ne.

Nejde tu vůbec o to, zda uprchlíkům pomáhat, či nikoliv. Jde tu o to, že do dětských pořadů by se neměla tahat politika a složité sociální problémy, se kterými si momentálně nedokáže poradit ani Angela Merkel, natož desetileté dítě, které fakt netuší, o co v uprchlické vlně jde.

Do České televize docela oprávněně dorazily desítky stížností. Když pustím dětem Déčko, tak čekám dětské pořady. Nečekám, že tam poběží porno, a nečekám, že tam poběží politická propaganda.

„V posledních několika dnech obdržela rada skoro tři desítky stížností. Zpravidla rodiče malých diváků vyjadřují rozhořčení nad tím, že tento pořad cílí na děti údajně proimigrantskou propagandu,“ uvedl pro Lidovky.cz předseda rady Ivan Krejčí.

P.S.: Když se narodil můj syn, chtěl jsem ho dát pokřtít. Manželka mě přemluvila, ať počkám. Ať si o tom rozhodne sám, až bude větší. Až bude mít zkušenosti a rozhled, které mu dají možnost se rozhodnout. Česká televize tuhle možnost dětem bere.