Muž si na svoji oběť počkal poblíž křižovatky Mladoboleslavská a Martinická ve Kbelích na Praze 9. Ženu znásilnil mezi půlnocí a jednou hodinou ráno. „Cizinec zde měl zatáhnout ženu do ústraní nedaleko restauračního zařízení a nutit ji k vykonání různých sexuálních praktik,“ řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Jestli se jedná o uprchlíka, policie tají. „Předně vám musím vysvětlit, že policie standardně v rámci poskytování informací veřejnosti postupuje v souladu se zákonnými normami, zejména trestním řádem, zákonem na ochranu osobních údajů, zákonem o Policii ČR, atd. Národnost podezřelého v tomto případě rozhodně přímo nesouvisí s prošetřovanou trestnou činností, tudíž k jejímu zveřejnění není žádný důvod,“ řekla eXtra.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Nikdo z kolemjdoucích ženě nepomohl, protože si mysleli, že k sobě patří a tvoří pár. Pachatel byl minulý víkend zadržen a obviněn ze znásilnění a z maření výkonu úředního rozhodnutí. Skončil v policejní cele s návrhem vzetí do vazby.

Policie prosí veřejnost a kolemjdoucí, aby svým svědectvím pomohli při vyšetřování. Pokud jste tedy něco viděli nebo máte o znásilnění nějaké informace, zavolejte na tísňovou linku 158.