Televizní stanice TLC nás v pořadu Podivná těla seznámí s nejzáhadnějšími a nejvzácnějšími diagnózami světa. Pořad diváky seznámí s dojemnými příběhy lidí s nejbizarnějšími onemocněními, nad kterými si lámou hlavy i ti největší odborníci. Hlavní hrdinové pořadu jsou navíc nuceni existovat v naprosto nedostačujících podmínkách.

Na diváky čekají skutečné příběhy, například slepého chlapce z Číny, který se narodil bez nosu a žije v sirotčinci. Nebo jiný příběh muže z Indie, který má nádor na noze a ta váží přes sto kilogramů. Muž touží po elektrickém vozíku, který by mu usnadnil pohyb.

Jeden z nejpoutavějších příběhů je také o muži jménem Sambany, jehož tumor na lebce je dvakrát větší než jeho hlava. Tvář mu začala otékat ve dvaceti letech a od té doby se růst nezastavil. Sambany je nucen cestovat po celém Madagaskaru, odkud pochází, aby našel specialistu, který by si troufl mu nádor odstranit. Třídenní pochod za vidinou riskantní operace se ale vyplatil a Sambanymu byl jeho nádor vážící 7,5 kilogramu odoperován. Více než 12hodinová operace zachránila tohoto 60letého muže, který byl nucen se svým tumorem žít desítky let.