Dítěti z města Leshan v provincii S-čchuan v jihozápadní Číně bylo diagnostikováno vzácné onemocnění kůže – melanom. Vyznačuje se tmavým zabarvením, často chlupatým. Je to jako náplast na kůži, která obvykle roste společně s dítětem. Záběry ukazující lékařské vyšetření dítěte se zády pokrytými vrstvou vlasů se objevily na internetu.

Chlapcův otec Zhang Daojiang je stavební dělník a matka pracuje v malé restauraci ve městě. Vzali se po krátkém vztahu a zanedlouho po tom se jim narodil syn. A oba rodiče byli nesmírně šťastní. Když se narodil, objevila se u něj na obličeji, krku, rukou, zádech a hýždích tmavá chlupatá místa. Čím více rostl, místa se zvětšovala.

Rodiče tak vzali chlapce do nemocnice v Leshanu, která se specializuje na onemocnění kůže a mateřských znamének u dětí. Tam jim řekli, že dítě trpí vrozeným kožním onemocněním. V Číně se tato nemoc nazývá „zvířecí kůže krtka“. Nemoc může způsobit rakovinu kůže, a tak chlapec okamžitě potřeboval léčbu. Má velké naděje na vyléčení, ale celá léčba trvá hodně dlouho. Až tři roky. A chlapec to musí vydržet až do konce.

Léčba stojí ale až 4 miliony a to je na dělníka a servírku hodně peněz. Pár má totiž jen omezené množství financí a nemohou si dovolit platit žádné zdravotní poplatky. Proto doufají, že jim s náklady pomůžou prarodiče.