Celý život pracovala jako administrativní pracovnice, ale před pár lety se rozhodla na radu manžela ukončit svou nudnou práci a začít se věnovat exotickým zvířatům.

Všechno to začalo tím, že v místních novinách se objevil inzerát hledající ošetřovatele a pečovatele k dravé zvěři, takže Janice se rozhodla pro kompletní změnu povolání. Na jejím floridském dvorku najdete dva bengálské tygry Jandu a Sabera, které Janice nakonec chová jako své domácí mazlíčky.

Tyhle skoro půltunové plyšové kočičky ji klidně nechají sahat na své čumáky, pusinkují se s ní, Janice je krmí přímo z ruky a sobotní odpoledne tráví třeba poleháváním ve vzájemném objetí.

Tygry si Janice Haley (57) vzala k sobě ještě jako mláďata a je to na jejich soužití vidět, přesto jí ale s jejich ošetřováním pomáhají dobrovolníci, neboť starat se o taková zvířata je docela náročná práce. I ty ale oba tygři berou, jako by byli přímo součástí jejich smečky.

„Nikdo z nich nemá strach,“ tvrdí Janice. „Jsou prostě hrozně mazliví a milují lidskou společnost, máme je prostě jako kočky.“