Metod, jak prodloužit penis nebo zvětšit jeho obvod, je dost, ale mají jedno společné: jsou nebezpečné. A co výsledky?

Liposukce

V některých případech může penis působit jako malý, když ho máte zanořený v tuku. V této situaci je liposukce nejpraktičtější a nejbezpečnější metodou, jak docílit optického zvětšení penisu. Fakticky se ovšem penis pochopitelně nezvětší. Prostě zhubnete.

Kožní laloky

Kůže laloků v podbřišku může někdy omezovat natažení penisu. Existuje několik postupů na jejich odstranění či zmenšení. Například dolní břišní tzv. Z-plastika a W-laloková rekonstrukce. Bohužel, většina těchto zákroků má za následek nadměrné ochlupení okolí penisu. Vzhledem k dalším komplikacím, jako je např. špatné hojení, se ani tato metoda nejeví jako dobrá volba.

Injekce vlastního tuku

Tato technika se původně zdála poměrně slibnou. Obvod penisu se zvětšil až o 2,6 cm. Ale komplikace jsou problematické. Při aplikaci větších objemů vzrůstá riziko poškození tukových buněk. Hlavně není dosud stále jasné, kam přesně by se měl tuk vstřikovat. Po operaci vám hrozí zakřivení, asymetrie, v extrémním případě i nezhoubné nádory a nedostatečná tuhost erekce.

Injekce silikonu

Sice vám to trochu pomůže, ale provádění rozhodně není doporučeno vzhledem k velkým komplikacím unikání silikonu z penisu a usazování se na různých místech těla a otokům. Navíc je zde riziko poškození cév a nervů. Prostě efekt, který to udělá na ženských rtech, to udělá i vám, ale bude to hodně bolet.

Kožní tukové štěpy

Jde o štěpy obsahující vrstvy vaší kůže a podkožního vaziva nejčastěji z hýždí. Nevýhodou je dlouhá doba operace a velké množství komplikací, třeba otoky a jizvy. Zvětšení obvodu penisu je sice výraznější, dokonce až o pět centimetrů, ale kvůli vysokému počtu komplikací je tahle metoda nedoporučovaná.