Káva

Tuto „drogu“ si dopřáváme vesměs denně, protože je legální a výborně chutná. Když si třeba koupíte kávu ve Stabucksu, obsahuje 260 miligramů kofeinu. A intoxikace kofeinem je už při požití 250 miligramů. Takže po kávě jste všichni zfetovaní. Samozřejmě ale nejste mimo sebe. Museli byste si k té kávě dát ještě jeden velký energetický nápoj. Takže budete naspeedovaní, jenže pěkně špatně vám bude v té chvíli, až vše odezní. Když vám vyprchá kofein z těla, tak můžete mít halucinace, křeče nebo pocity na zvracení.

Žitný chléb

Zfetovat se můžete klidně i z chleba. Zní to sice divně, ale je to tak. Může se totiž stát, že je obyčejný žitný chléb infikovaný námelem. Což je zdroj jedovatých alkaloidů, například psychoaktivní chemikálie nazvané ergotamin. A to je jedna ze základních látek, ze které se dělá LSD. Ale nemusíte se bát, že by se z vás kvůli tomu, že máte rádi chleba, stal feťák. Když se tam ale námel objeví, můžete zažít zajímavé halucinace nebo vám také může byt pěkně špatně.

Plísňový sýr Stilton

Podle studie může být tento sýr halucinogenní. Když si dáte 20 gramů Stiltonu, můžete mít i nesmyslné vize. Až 85 % lidí po snědení tohoto sýru vidělo podivné obrazy. Ale zase tak silná droga to není. Tyto vize se dostavily jenom ve snech. Lidé totiž ve studii po pozření sýru šli hned spát. A noční můry míváme občas všichni. Možná není úplně ideální tento sýr lidem nabízet na večírku. Navíc vám po něm bude hodně smrdět z pusy.

Koření z muškátových ořechů

Toto koření používá většina z nás jako dochucovadlo nejrůznějších jídel. Jenže obsahuje organickou sloučeninu myristicin. Takže když sníte čtyři až osm lžiček tohoto koření, je pravděpodobné, že budete mít lehké halucinace. Můžou vám trochu i hořet nohy nebo ruce. Je také možné, že se vám bude motat hlava, budete unavení a dostaví se paranoia.