Zatáhla se opona, zhasnula světla. V Hudebním divadle Karlín, kde se letos konal už desátý ročník vyhlášení České Miss, se rozhodlo, že letošní vítězkou je dívka s číslem 10 – Gabriela Franková.

První vicemiss a zároveň Českou Miss World se stala Tereza Skoumalová, druhou vicemiss se stala Nikola Buranská.

Show, která svou skladbou připomínala spíše východoněmecký Ein Kessel Buntes, trvala i s reklamními bloky přes dvě hodiny a na diváky u televizních obrazovek nečekalo nic, co by tento desátý ročník odlišovalo od těch předchozích, i když to ředitelka Michaela Maláčová (42) tolik slibovala.

Představení jednotlivých finalistek, přehlídka v plavkách, strojené medailonky natočené tentokrát na Mauriciu, chvíle trapného rozhovoru s moderátorem Liborem Boučkem, který okopíroval zábavu letošního oscarového večera a fotil si selfie téměř s každou celebritou v publiku. Zkrátka nic, co by z tohoto pořadu dělalo chvályhodnou show na úrovni. Přitom stačilo inspirovat se u sousedů na Slovensku, kde tyto pořady umí dělat. Projekt Maláčové ale zřejmě splnil, co se od něj očekávalo, sponzoři se cítili důležitě a jistě přisypou ze svého konta i na další ročník.